22.04.2023 18:00 CET
0 : 1
(0:0)

ViOn zvíťazil po polroku, Skalica nezopakovala Slovan

MFK Skalica nezopakoval v šiestom kole nadstavbovej časti Fortunaligy výborný výkon zo semifinále Slovnaft Cupu proti Slovanu a ViOn-u Zlaté Moravce podľahol doma 0:1 (0:0).

V 21. minúte Haša hlavičkoval tesne pred brankárom a Lukáč mal s jeho zakončením mierne problémy; lopta sa odrazila aj do žrde. V 35. minúte Čerepkai vypálil z diaľky, no Šemrinec zasahovať nemusel. V 38. minúte mohli skóre otvoriť domáci. Niekoľko ich streleckých pokusov ale hostia zvládli a ten od Vlaska smeroval do pravej žŕdky.

V 59. minúte Morong dobre spracoval dlhý pas, no už z uhla. Vysoká lopta od neho dopadala pred bránkovú čiaru, kde ju hostia odkopli. V 67. minúte Morong takmer hlavičkoval do siete. Lukáč sa však hodil do strely a pokus vytesnil. V 77. minúte Lukáč v stopercentnej šanci vychytal aj Fábryho. Hosťujúcemu gólmanovi duel vyšiel.

V 79. minúte strieľal Pinte z hranice šestnástky. Šemrinec sa poriadne natiahol a poslal to na roh. V 83. minúte Pintov prízemný center zľava našiel Ikugara a ten bez problémov zakončil do odkrytej brány - 0:1. V 88. minúte neprekonal úspešného Lukáča striedajúci Medved. Moravce zdolali domácu Skalicu najtesnejším rozdielom.

Autor: Dušan Guman / sport.sk