15.04.2023 18:00 CET
3 : 0
(1:0)

Líder skupiny Ružomberok nedovolil poslednému Mikulášu ani gól

V piatom kole nadstavby Fortunaligy porazil MFK Ružomberok posledný Liptovský Mikuláš presvedčivo 3:0 (1:0).

V šiestej minúte nebezpečnú strelu Bobčeka vyrazil gólman na roh. V trinástej minúte na center sprava nabehol Boďa, a vystrelil tesne nad. V 14. minúte Boďa na hranici veľkého vápna prihral nabiehajúcemu Fabišovi, a ten vypálil nad brvno. V 15. minúte Popović spoza 16-ky trafil tesne vedľa. V 18. minúte nastala po rohu veľká skrumáž pred domácou bránou. Bartoš nožničkami nerozvlnil sieť. Ďalšie strely domáci zblokovali a nasledoval iba roh. V 21. minúte Boďa sám pred brankárom mieril z mierneho uhla tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 25. minúte Domonkos našiel centrom od rohovej zástavky Mojžiša, ktorého hlavičku zneškodnil Sváček. V 26. minúte Šefčíkove zakončenie z uhla na dvakrát zneškodnil gólman hostí. V 32. minúte si Domonkos narazil loptu s Boďom a vypálil vedľa bližšej žrde. V 35. minúte otvoril skóre strelou zblízka Boďa - 1:0. V 37. minúte chytil Madleňákovu nebezpečnú hlavičku Sváček. V 39. minúte Bobček z mierneho uhla mieril mimo bližšej žrde.

V 55. minúte Bobček dobre prihral Boďovi a ten bez problémov strelil svoj druhý gól v stretnutí - 2:0. V 59. minúte Madleňákovu prudkú strelu k bližšej žrdi vyrazil brankár. V 60. minúte pokus Boďu vyrazil gólman pred Šefčíka, ktorý nekompromisne dokopol loptu do siete - 3:0. V 67. minúte sa do sľubnej streleckej pozície dostali hostia, ale spoza veľkého vápna pálili nad. V 72. minúte Gerec ponúkol Šefčíkovi gól ako na podnose, no lopta mu nesadla ideálne a netrafil bránu. V 75. minúte Bobček potiahol útok stredom a sám zakončil spoza obrancov. Netrafil bránu. V 90. minúte Kelemen hlavičkoval pod brvno a Sváček vyrazil loptu pred Domonkosa, ktorý ju tiesnený neusmernil do siete. V nadstavenom čase mal Steinhübel veľkú šancu na čestný úspech hostí, ale zblízka vypálil nad brvno. Ružomberok zdolal Liptovský Mikuláš vysoko 3:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk