06.05.2023 18:00 CET
1 : 2
(0:1)

Víťaz skupiny o záchranu prehral doma so Skalicou

MFK Ružomberok nedokázal zvíťaziť nad Skalicou a vo ôsmom nadstavbovom kole prehral pod Čebraťom 1:2 (0:1).

V tretej minúte Chrien posunul loptu Tučnému, ktorý trafil iba do múra. Vo ôsmej minúte rozvlnil sieť pokusom spoza veľkého vápna Mášik - 0:1. V 22. minúte Skaličania hľadali centrom z pravej strany pri vzdialenejšej žrdi Kousala, ktorý bol tiesnený domácim obrancom a tesne minul loptu. V 30. minúte zakončil spoza 16-ky Tučný, no jeho snahu zblokoval obranca. V 31. minúte došlo na hracej ploche k výmene názorov medzi hráčmi, čoho výsledkom boli žlté karty pre domáceho Luterána a Skaličana Fábryho. V 41. minúte Zsigmund spoza veľkého vápna minul bližšiu žrď. V 42. minúte videl za faul v strede ihriska žltú kartu hosťujúci Mášik. V 44. minúte ho napodobnil Selecký.

Krátko po obrátke sa na 1:1 podarilo vyrovnať Šefčíkovi. V 48. minúte Záhorákov vrátil do vedenia Kousal - 1:2. V 52. minúte strelu Skalice vyrazil Frühwald pred Moronga, ktorý sa ocitol pred odkrytou bránou. Obetavý zákrok vytiahol Selecký. V 56. minúte naopak nebezpečnú strelu Liptákov vyrazil Šemrinec. V 70. minúte dostal kartu Maslo, v 73. minúte jeho spoluhráč Fabiš a v 75. minúte Skaličan Rudzan. V 83. minúte sa vo veľkej šanci ocitol Vlasko, no pred brankárom mu v poslednej chvíli odskočila lopta, o ktorú ho Frühwald pripravil. V 84. minúte Černek pálil nad brvno. V 86. minúte sa v momente, keď chcel zakončiť pošmykol Švec a nedokázal loptu nasmerovať medzi žrde. Ružomberok prehral so Skalicou 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk