11.03.2023 15:00 CET
2 : 5
(0:3)

Zlaté Moravce a Michalovce ponúkli divákom sedem gólov

FC ViOn Zlaté Moravce vybuchol doma v prvom nadstavbovom kole v skupine o záchranu, keď Zemplínu Michalovce podľahol vysoko 2:5 (0:3).

V jedenástej minúte dosiahli hostia kuriózny gól. Jánošík sa uviedol technickým majstrovstvom od rohovej zástavky a zatočil loptu na vzdialenejšiu žrď. Brankár Lukáč ostal prekvapený - 0:1. V trinástej minúte videl žltú kartu hosťujúci Kanu. V 20. minúte mal Zemplín ďalšiu veľkú príležitosť na zmenu skóre. Marcin preloboval Lukáča a sledoval, či to spadne do brány. Lopta však jemne lízla brvno a skončila mimo ihriska. V 23. minúte obdržal žlté napomenutie domáci Bednár. V 24. minúte opäť zahviezdil Jánošík, keď nasadil jasle Bednárovi a vletel do pokutového územia. Pred bránkou našiel Kanua, ktorému neprekazili koncovku Pintér s Lukáčom - 0:2. V 33. minúte sa v pokutovom území uvoľnil Peňa a poslal jednoduchú strelu k ľavej žrdi - 0:3. V 38. minúte z priameho kopu pekne trafil Brenkus a natiahol Száraza. Po jednej nadstavenej minúte prvý polčas skončil.

V 51. minúte sa previnil Zlatomoravčan Suľa a dostal žltú kartu. V 55. minúte Almeida prešiel cez Kanua a klasickou obaľovačkou do pravej časti Szárazovej bránky znížil na 1:3. V 62. minúte sa zažltilo hráčovi celku z východu republiky Kotulovi. V 69. minúte Bednár zblízka hlavičkoval mimo. V 78. minúte Adekunle Issa predbehol Pintéra a z prvej úspešne reagoval na nahrávku Peňu - 1:4. V 86. minúte videl žltú kartu hosťujúci Marjanovič. V 88. minúte spadol v pokutovom území Čerepkai a bola nariadená penalta pre Zlaté Moravce. Brenkus poslal loptu k pravej tyči, kde sa hodil aj Benjamín Száraz, ale chýbali milimetre, aby strelu zneškodnil - 2:4. V 90. minúte nasadil do samostatného úniku Igor Žofčák. Lukáč jeho koncovku najprv stlmil, no lopta došla do bránky - 2:5. Keďže si Žofčák zároveň vyzliekol dres, uvidel v nadstavenom čase žltú kartu. Zlaté Moravce úplne vyhoreli v nadstavbovej ouvertúre doma s mužstvom Michaloviec, ktorému podľahli vysoko 2:5.

Autor: Dušan Guman / sport.sk