01.04.2023 18:00 CET
3 : 1
(2:1)

V súboji nováčikov zdolala Dukla prekvapenie sezóny

MFK Dukla Banská Bystrica si v treťom kole nadstavby Fortunaligy poradila v skupine o titul s ďalším nováčikom z Podbrezovej pomerom 3:1 (2:1).

V šiestej minúte sa Polievka dostal k streleckému pokusu a Ludha pravou rukou zabránil gólu. V siedmej minúte z hranice päťky hlavičkoval Gorosito. V 14. minúte Banská Bystrica pohrozila po rohovom kope. Faško zahral signál s Polievkom, ktorý mal dobrú palebnú pozíciu, no Podbrezová neinkasovala. V 21. minúte vystrelil Špyrka, a lopta sa odrazila od brvna do zeme. Či to bol gól, sa diváci nedozvedeli, pretože systém VAR nebol v zápase k dispozícii. V 25. minúte vyľakal hostí Faško. Nasmeroval to na bránu, no Ludha usmernil zakončenie mimo ihriska. V 32. minúte sa Gorosito hlavou jemne dotkol lopty, aj keď s jasnou strelou zrejme počítal Willwéber. Ludha opäť zachránil. Podbrezovský brankár vzápätí prečítal spletitú situáciu a sediac zachytil slabú koncovku. V 34. minúte Faško napálil do pravého horného rohu brány "železiarov" - 1:0. V 38. minúte sa Polievka uvoľnil v pokutovom území a pravačkou šokoval brankára Ludhu, ktorý sa ani nepohol - 2:0. V tretej nadstavenej minúte znížil na 1:2 Pavúk, ktorý vystrelil z otočky. Hruška síce vystihol smer strely, ale od jeho rúk zapadla lopta do siete.

V 56. minúte zakončoval Polievka. Brankársky kapitán Podbrezovej gólu zabránil, no po zásahu do hlavy ostal otrasený. V 62. minúte sa Grešák s loptou zamotal a získal ju Polievka. Po brejku odcentroval do pokutového územia, ale Rymarenkovi zmaril šancu Paraj. V 79. minúte Kukoľovi praskli nervy, zdrapil za dres Ľuptáka a dostal kartu. V 83. minúte dobre pálil Faško. V 84. minúte rozvlnil sieť od zadnej žrde Rymarenko. Banská Bystrica zlomila odpor prekvapenia ročníka z Podbrezovej pomerom 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk