29.04.2023 18:00 CET
1 : 1
(1:1)

Dukla si proti Žiline udržala štvrtú priečku

MFK Dukla Banská Bystrica remizoval v siedmom nadstavbovom kole Fortunaligy v skupine o titul s MŠK Žilina 1:1 (1:1).

Skóre zápasu sa prvýkrát menilo už vo štvrtej minúte. Kaprálik z rohu našiel Ďuriša, ktorý v náročnej pozícii volejom usmernil loptu pod brvno Hruškovej bránky - 0:1. V šiestej minúte sa Faško oprel do strely, ale mladý žilinský gólman veľmi dobre vyrazil na rohový kop. Vo ôsmej minúte si Žilinčan Stojčevski nerozumel pred vlastnou bránkou s Nemčíkom. K lopte sa takpovediac bezprácne dostal Rymarenko, a zakončením minul pravú tyč žilinskej bránky. V 25. minúte Záhumenský z ľavej strany našiel v šestnástke "Šošonov" Rymarenka, ktorý z prvej upratal loptu k ľavej tyči Belaníkovej bránky - 1:1.

V 50. minúte jeden z hráčov Dukly hlavou sklepol loptu pred bránkou Žiliny presne pred Gorosita, ktorý ju ale netrafil ideálne. Bystrica mala v týchto chvíľach navrch. V 52. minúte sa lopta cez dvoch brániacich hráčov Žiliny dostala k Balićovi, ktorý ostal trochu prekvapený a nezakončil dobre. Žilinčania boli veľmi pasívni, no našťastie pre nich sa im to nevypomstilo. V 77. minúte Depetris hlavou nabil Slávikovi, ktorý vo veľmi dobrej pozícii minul Belaníkovu bránku. V 85. minúte center sprava prešiel k Depetrisovi, ktorý vo výskoku hlavičkoval nad. Banská Bystrica remizovala v sobotu so Žilinou 1:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu