17.07.2022 18:00 CET
2 : 1
(0:0)

Po Európe skóroval Dunajskostredčan Krstovič aj proti Liptákom

V nedeľnom zápase prvého kola nového ročníka Fortunaligy otočil FC DAC 1904 Dunajská Streda nepriaznivý vývoj a MFK Tatran Liptovský Mikuláš zdolal 2:1 (0:0).

V 21. minúte Sváček nohou chytil pokus Krstoviča z otočky. V 40. minúte v páde nedokázal rovnaký hráč namieriť do priestoru troch žrdí. V prvom dejstve ešte diváci v Mol Aréne na Žitnom ostrove gól nevideli. Tie začali padať až od 57. minúty. Vtedy hráč hostí Adrián Káčerík zblízka prestrelil brankára Dunajskej Stredy Daniela Veszelinova a Tatran išiel do vedenia - 0:1. Za domáci celok sa podarilo vyrovnať Nikolovi Krstovičovi, ktorý sa tento týždeň gólovo dvakrát presadil aj v Európskej konferenčnej lige v Severnom Írsku. Krstovič pálil do odkrytej časti bránky.

O výsledku stretnutia a troch bodoch pred domácich rozhodla presná hlavička obrancu a kapitána Dominika Kružliaka, ktorou sa presadil po zahratí rohového kopu. Ku gólu mu pomohla aj žrď. Na konci nadstaveného času zápasu mohol náskok DAC-u zvýšiť Nicolescu, no trafil iba Svéčeka, ktorý loptu skrotil na dvakrát. FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazil na úvod sezóny pred svojimi fanúšikmi nad ambicióznym Liptovským Mikulášom o jediný gól 2:1. Zverencom Adriána Guľu tak vyšla generálka na úvodný duel 2. predkola Európskej konferenčnej ligy, v ktorom nastúpia v stredu večer na Faerských ostrovoch proti Víkinguru Gota.

Autor: Dušan Guman / sport.sk