07.05.2023 17:30 CET
2 : 3
(1:1)

Slovan si v Dunajskej Strede pravdepodobne zaistil titul

DAC Dunajská Streda neuspel v priamom súboji o prvé miesto v tabuľke a vo ôsmom nadstavbovom kole Fortunaligy prehral doma s ŠK Slovan Bratislava 2:3 (1:1).

Domáce mužstvo odolalo úvodnému náporu Slovana a svoj prvý pobyt na útočnej polovici Bratislavčanov premenilo na gól. Kalmár našiel spätnou prihrávkou úplne voľného Krstovića, ktorý s prispením brvna rozvlnil sieť - 1:0. V 14. minúte nebol uznaný gól belasých z kopačky Abubakariho. Podľa VAR-u a hlavného rozhodcu De Marco posunul loptu rukou. Spomalený záber ale ukázal, že ju mal pri tele. V 17. minúte Čakvetadze odcentroval na opačnú stranu šestnástky. Green z ostrého uhla minul Petrášovu bránu. V 35. minúte Lovat zľava odcentroval na Kucku. Slovenský reprezentant hlavičkoval do pravej časti brány, a Petráš úspešne zasiahol. V 37. minúte sa kanonier Krstović uvoľnil cez dvojicu brániacich hráčov a postupoval na bránu. Dobre však zasiahol De Marco a zabránil najhoršiemu. V 42. minúte Lovat prešiel cez Pinta a z ľavej strany vonkajškom trafil k vzdialenejšej ľavej žrdi Petrášovej brány. Mužstvá bojujúce o titul tak po štyroch nadstavených minútach schádzali na polčasovú prestávku za nerozhodného stavu 1:1.

V 51. minúte to po rohovom kope domáceho DAC-u pred bránou Slovana poriadne horelo. Trnovský pred Krstovićom vytiahol veľmi dobrý zákrok. V 56. minúte Kružliak v páde center od Medveděva nechtiac pristavil Greenovi, ktorý vo veľkej šanci neuspel. Strieľal do miest, kde bol Petráš. V 58. minúte Lovat centroval na zadnú žrď a Nebyla si takmer strelil vlastný gól. Zavlnila sa bočná sieť. V 59. minúte celkom osamotený Čavrič z piatich metrov trafil hlavou ľavú tyč. V 60. minúte Davisov center hľadal Kalmára a Lovatovu možnú ruku v pokutovom území preskúmaval VAR. Penalta sa nepískala. V 74. minúte Čakvetadze prihral Greenovi, ktorý z piatich metrov trafil Petráša na bránkovej čiare. Od brankára sa lopta odrazila do Brunettiho a vzápätí mimo brány. Krátko nato Čakvetadze z rohu odcentroval na zadnú žrď. Petráš podbehol loptu a zrazil sa s Brunettim, čo využil Green. Zblízka ľavačkou strhol vedenie na stranu hostí - 1:2. V 80. minúte sa po rohu presadila i Dunajská Streda. Kalmár našiel Ramadana, ktorý prudkou hlavičkou z bieleho bodu trafil ľavý horný roh brány - 2:2. V nadstavenom čase Káčer rukou zblokoval strelu Kucku a belasí kopali pokutový kop. V piatej nadstavenej minúte penaltu premenil Weiss, ktorý skóroval prudko po zemi k pravej žrdi - 2:3. Strelec hneď po góle po druhej žltej karte musel z ihriska dole. Po dvanástich nadstavených minútach zápas skončil. Slovan Bratislava vyhral v Dunajskej Strede 3:2 a o titul môže prísť už iba vo veľmi teoretickej rovine.

Autor: Dušan Guman