02.04.2023 19:30 CET
1 : 0
(1:0)

Dunajská Streda zvládla duel so Žilinou a je bližšie k historickému titulu

FC DAC 1904 Dunajská Streda v nedeľu večer zvíťazil v treťom nadstavbovom kole nad MŠK Žilina 1:0 (1:0) a zvýšil svoj náskok na čele tabuľky pred bratislavským Slovanom.

Zaujímavosťou zápasu bolo jeho brankárske obsadenie. Domáci Petráš prišiel na Žitný ostrov práve zo Žiliny, hosťujúci Slávik zas v minulosti pôsobil v drese DAC-u. V piatej minúte Kaprálik na pravej strane prešprintoval dvojicu hráčov Dunajskej Stredy, a krížnou strelou minul pravú tyč Petrášovej bránky.

V deviatej minúte Krstović centroval alebo strieľal z pravej strany. Slávik loptu skryl do rukavíc. V 14. minúte v 16-ke Krstovića nestihol dostúpiť Kopas. Najlepší strelec súťaže vystrelil k ľavej tyči. Slávik loptu vyrazil na nohu Ramadana, ktorý cez brániaceho Leitnera rozvlnil sieť - 1:0.

V 15. minúte zranený Krstović zamieril do útrob MOL Arény. V 24. minúte rohový kop Žiliny smeroval na prednú tyč. Petráš si s loptou s námahou poradil. V 41. minúte Rusnák sprava prudko prihral pred bránku, ale Jambor ani Sauer na loptu nedosiahli. V druhej nadstavanej minúte prvého polčasu chcel Kalmár prekvapiť pokusom k ľavej tyči, no Slávik bol pozorný.

V 50. minúte nastali v žilinskej obrane zmätky. Hostia situáciu napokon s námahou vyriešili. V 53. minúte Rusnákova tvrdá strela z pravej strany trafila Dimuna, ktorý ostal ležať na trávniku. Odrazenú loptu Iľko vypálil vedľa Petrášovej bránky. Hra sa prelievala zo strany na stranu, chýbala ale šťava a viac vyložených šancí.

V 61. minúte Blackmanov strelecký pokus k ľavej tyči vyrazil Slávik. Namiesto rohu na počudovanie nasledoval odkop od bránky. V 66. minúte Kopasova delovka z priameho kopu skončila vedľa pravej tyče. V 76. minúte Gavrić pred opustenou žilinskou bránkou nedokázal trafiť loptu.

V 77. minúte Szánthó našiel pred bránou Gavrića, ktorý z prvej trafil Slávika. DAC Dunajská Streda si výsledok postrážil a po víťazstve nad Žilinou najtesnejší rozdielom 1:0 získal v tabuľke pred druhým Slovanom už šesťbodový náskok.

Autor: Dušan Guman / sport.sk