20.05.2023 18:00 CET
1 : 0
(1:0)

DAC na záver ročníka potešil priaznivcov výhrou s Duklou

FC DAC Dunajská Streda sa so sezónou a vlastným publikom rozlúčil víťazstvom, keď MFK Dukla Banská Bystrica zdolal o gól 1:0 (1:0).

Vo ôsmej minúte zahral roh Balić. Po vyrazení Veszelinova pálil Hanes, no iba nad bránu. V jedenástej minúte zastavil zakončenie Andzouana v dobrej príležitosti pred Hruškom Kružliak. V 14. minúte Balićov center odvrátil Pinto. V 15. minúte sa dobre uvoľnil Hanes, a jeho pokus skončil v náručí Veszelinova. V 22. minúte Dimun nabil Krstovićovi, ktorý nemal dostatok času a musel strieľať z prvej. Nepomýlil sa - 1:0. Dukla hrala často bez lopty a jej hráči museli veľa behať. V 42. minúte Červeň našiel Köröša. V akcii pokračovali Balić a Hanes, no následná strela skončila nad bránou. V 43. minúte si Kalmár pripravil dobrú pozíciu a loptu po zemi v jeho podaní ukryl Hruška.

V 53. minúte Davisov center hlavičkoval Krstović, ale Hruška loptu udržal. V 56. minúte arbiter privolal lekárov k jednému z hráčov hostí. V 60. minúte po rohu zakončil hlavou Faško a domácemu Veszelinovovi pomohla horná tyč. V 70. minúte sa Krstovićovi vo vápne otvoril priestor. Pokus domáceho kanoniera však nemieril do priestoru brány. V 83. minúte Krstović pálil z voleja, ale Hruška sa natiahol a zachránil. V 86. minúte si Hruška pripísal úspešný zákrok po Nebylovom nábehu. V 90. minúte hlavičkoval nepresne Muhamedbegovič. Dunajská Streda zdolala nováčika z Bystrice 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk