21.08.2021 18:00 CET
2 : 1
(0:0)

Nováčik neuspel na východe, Michalovce sa chytili

Po trojzápasovom pôste zabral MFK Zemplín Michalovce opäť naplno a v piatom kole Fortunaligy zdolal MFK Tatran Liptovský Mikuláš na východe republiky 2:1 (0:0).

V prvom polčase si diváci na svoje neprišli. Chýbali pekné akcie a nechýbali nepresné kombinácie. V úvodnej štvrťhodine mali miernu prevahu domáci hráči, ale nedokázali si vytvoriť gólovú príležitosť. Dianie prvého polčasu nabralo na obrátkach v jeho závere.

V 41. minúte zahrával priamy kop domáci matador Žofčák. Na nebezpečnú loptu efektným zákrokom zareagoval brankár Šváček. Brankár hostí podržal svoj tím aj pri šanci Trusu, ktorý ho nedokázal prekonať zblízka. Po prvom polčase schádzali mužstvá do kabín za bezgólového stavu.

V 51. minúte Šváčeka prestrelil Kanu - 1:0. Domáci sa naštartovali, herne ožili a zaskočeným hosťom nedovoľovali rozvíjať akcie. O 20 minút sa krížnou strelou z hranice šestnástky predviedol kapitán Zemplína Žofčák a prekvapil Šváčeka - 2:0.

V 83. minúte mal dobrú príležitosť streliť kontaktný gól Švec, ale tesne minul bránku. Od 90. minúty absolvoval ligový debut útočník Michaloviec Zoran Zahradník, ktorý sa stal vo veku 16 rokov a dva dni druhým najmladším hráčom v histórii najvyššej slovenskej súťaže. V nadstavenom čase ešte rozvlnil sieť Švec, keď prestrelil domáceho brankára Száraza. Viac sa však už nestalo, a tak Zemplín Michalovce zdolal nováčika z Liptovského Mikuláša 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk