11.02.2022 17:00 CET
0 : 1
(0:1)

V úvode slovenskej jari sa tešili hostia

V prvom zápase jarnej časti Fortunaligy prehrali Michalovce na svojej tráve so Sereďou 0:1 (0:1).

V úvodnej časti duelu opakovane zakončovala zimná posila Zemplína Yilmaz, ale jeho pokus ani hlavička sieť nerozvlnili. V 17. minúte mohol otvoriť skóre domáci Popovits, avšak jeho sľubnú šancu zmaril brankár Chudý. Skóre otvorili hostia zo svojej prvej vážnejšej šance. Po polhodine hry Fábry vysunul Jureškina, ktorý zabehol za obranu Michalovčanov a z ľavej strany prestrelil brankára Kožuchara - 0:1.

V 51. minúte sa iskrilo pri zákroku Popovitsa na Fábryho, no rozhodca neudelil žiadne kartové tresty. O osem minút nato mohol vyrovnať Marcin, keď trafil len žŕdku. Brankár Chudý podržal Sereď aj v 72. minúte - vtedy dokázal zareagovať na Marcinov teč Rankovej strely. V 81. minúte mal ďalší gól hostí na kopačke Yao, ktorému nahrával Radič, ale v nádejnej pozícii Kožuchara neprekonal. Gól nepadol ani na opačnej strane po tom, čo Ranko po rohovom kope mieril k pravej žrdi, no zakročil Chudý. Michalovce podľahli Seredi o gól 0:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk