23.04.2022 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Bolestný úder si v Michalovciach zasadili Seničania sami

MFK Zemplín Michalovce zlomil v siedmom kole nadstavbovej časti Fortunaligy po veľkom boji dorastenecký tím FK Senica a na východe republiky bral všetky body po najtesnejšom víťazstve 1:0 (0:0).

Domáci mohli proti vnútornými problémami zdecimovanému súperovi otvoriť skóre už vo štvrtej minúte. Vtedy sa Marcin ocitol v nádejnej pozícii, ale brankár Chropovský včas vybehol a jeho šancu zmaril. V prvom polčase sa hral bojovný futbal, ktorý nepriniesol veľa gólových príležitostí. Brankár michalovského tímu Kožuchar bol dlho bez práce, no po polhodine hry pohotovo zmaril snaženie Kudláča. Do kabín na prestávku schádzali celky za bezgólového stavu.

Rozhodujúci moment zápasu priniesla 63. minúta. V nej sa k strele dostal domáci Kotula. Obranca hostí Mihál si loptu nešťastne zrazil do vlastnej bránky - 1:0. Michalovčania boli v druhom polčase aktívnejší, ale ďalší gól nepridali. A to ani v 74. minúte, keď chybu hostí v defenzíve nepotrestal Marcin. Domáci v závere ustrážili najtesnejšie vedenie a Seničanov nepustili do tlaku. Zemplín zdolal Záhorákov 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk