25.07.2021 17:00 CET
4 : 1
(3:0)

Zemplín zmietol DAC a do sezóny vstúpil výborne

MFK Zemplín Michalovce vstúpil do novej sezóny Fortunaligy výborne, keď favorizovaný FC DAC 1904 Dunajská Streda zdolal na východe republiky vysoko 4:1 (3:0).

Dunajská Streda je jedným zo štyroch slovenských zástupcov v pohárovej Európe. Počas týždňa podľahla na pôde favorizovaného Partizanu Belehrad prijateľným rozdielom 0:1, a tak aj v odvete bude mať ešte o čo hrať. V nedeľu nastúpili žltomodrí na štadióne najvýchodnejšieho celku Fortunaligy v Michalovciach.

Už od začiatku zápasu bolo badateľné, že oba celky sa usilujú rýchlo skórovať. Obranné formácie obidvoch tímov však počas prvej polhodiny hry pracovali spoľahlivo a viacero ofenzívnych akcií zmarili už v zárodku.

V 31. minúte Beskorovajnyj stratil loptu v súboji s Kanuom. Kanu pripravil streleckú pozíciu Begalovi a ten prestrelil brankára Jedličku - 1:0 pre Michalovce. O šesť minút po prvom góle bolo už 2:0: Begala vysunul Kanua, ktorý nezaváhal ani ako strelec. Zemplín šiel vďaka nemu do dvojgólového vedenia. Domáci boli v eufórii, v 41. minúte ich podržal brankár Kožuchar po pokuse Taiwa.

V 45. minúte pridali tretí gól a hostia boli zrelí na uterák. Po Magdovej prihrávke sa zvnútra šestnástky presadil Žofčák, ktorý upravil na 3:0. Presne taký bol v prvom dejstve aj pomer striel na bránku. Michalovce boli teda maximálne efektívne a Dunajskostredčanov zároveň nepustili do žiadneho zakončenia.

Hostia sa cez prestávku rozhodli pre dvojité striedanie. Od úvodných minút druhého polčasu jasne prezentovali, že duel ešte nezabalili a s výsledkom chcú niečo urobiť. Po rohovom kope Baliča hlavičkou zakončoval Taiwo, ale brankár domácich sa nenechal prekvapiť. Kožuchar zahviezdil aj krátko nato po pokuse Nicolaescua. Hostia sa zníženia napokon dočkali v 61. minúte. Vtedy zužitkovali zaváhanie obrany Michaloviec a Taiwo upravil z pohľadu hosťujúceho celku na 1:3.

Druhý polčas herne patril Dunajskej Strede, ktorá sa usilovala diktovať hru. Domáci sa naopak spoliehali skôr na brejky. V 71. minúte Beskorovajnyj hlavičkoval tesne vedľa bránky. O desať minút po tomto momente neuspel na opačnej strane proti Jedličkovi Kvocera. Krátko nato však rozvlnil sieť brány hostí Vaško. MFK Zemplín Michalovce zdolal FC DAC 1904 Dunajská Streda vysoko 4:1 a do novej sezóny Fortunaligy vstúpil výborne.

S Dunajskou Stredou sa opäť počítalo v bojoch o druhú priečku tabuľky, čo si nateraz skomplikovala. O vysokej prehre na východe republiky sa v predzápasových prognózach nehovorilo.

Autor: Dušan Guman / sport.sk