11.12.2021 15:00 CET
1 : 1
(1:1)

Zápas Liptákov so Sereďou nenašiel víťaza

MFK Tatran Liptovský Mikuláš si v 18. kole Fortunaligy podelil body v Poprade so Sereďou po remíze 1:1 (1:1).

Predposlední Liptáci nevyhrali od konca októbra. Hru poznačilo chladné a sychravé počasie pod Tatrami. V 15. minúte centrovanú loptu Privata Yaoa si nešťastne zrazil do vlastnej siete Krčík, Luksch už na zmenu smeru lopty nedokázal zareagovať - 0:1. V 19. minúte nebezpečne hlavičkoval Voško, a brankár hostí Chudý vytiahol prvý zákrok. O dve minúty neskôr mohol na opačnej strane pridať druhý gól Yao. Jeho strela zblízka skončila na bočnej sieti Lukschovej bránky. V 25. minúte sa Liptáci Laura využil pošmyknutie Chudého a vyrovnal - 1:1. Vzápätí z vyše 20-metrovej vzdialenosti nebezpečne pohrozil Voško.

V úvode druhého polčasu zakončil za domácich kapitán Bartoš. Strelu vyrazil Chudý. Následnú dorážku zmaril jeho spoluhráč Ljubičič, ktorý si pri odkope takmer strelil vlastný gól. V 75. minúte hosťujúci Popovič tvrdo vypálil z diaľky a Luksch s vypätím všetkých síl zabránil gólu. Z následného rohového kopu sa hlavou presadil Haša. Proti jeho zakončeniu predviedol brankár Liptovského Mikuláša zákrok zápasu. Záver duelu sa niesol v nervóznom duchu. Liptovský Mikuláš remizoval so Sereďou 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk