15.08.2021 20:00 CET
2 : 1
(0:1)

Liptáci dokonali obrat proti Žiline, hviezdou duelu bol Bartoš

MFK Tatran Liptovský Mikuláš dosiahol historické prvé víťazstvo vo Fortunalige, keď zvrátil nepriaznivý stav a porazil vysoko favorizovanú Žilinu 2:1 (0:1).

Domáci celok bol v úvode aktívny. V tretej minúte hlavičkoval Pinte tesne nad. Brankár Tatrana Sváček vytiahol v deviatej minúte veľmi dobrý zákrok po strele Kopasa z priameho kopu. Vzápätí na druhej strane v sklze tesne minul loptu Bartoš. V 33. minúte Flak poslal v šestnástke na zem Rusnáka a nariadenú penaltu bez zaváhania premenil Myslovič - 0:1. V závere polčasu mohla Žilina vedenie zvýšiť. Veľmi peknými strelami sa prezentovali Goljan a Rusnák, ale Sváček ukázal majstrovstvo.

Mikuláš mal dobrý nástup do druhého polčasu. V 50. minúte mohol po žilinskej chybe v strede poľa skórovať Pinte, ale Belko jeho pokus pod brvno eliminoval. Po následnom rohu nastal pred bránou hostí veľký závar. Dve šance domácich Belko vydarenými zákrokmi zmaril, ale dorážku Bartoša už nie. Do hry však vstúpil systém VAR a po viac ako päťminútovom štúdiu záznamu zaznel rezultát, že išlo o ofsajd. Tréner MŠK Staňo trikrát striedal. V 68. minúte našiel A. Krčík z pravého krídla centrom v šestnástke osamoteného Bartoša, ktorý nechytateľným volejom pod brvno vyrovnal na 1:1. Potom Žilinčania vyšachovali obranu Tatrana, a strelu Goljana Filinský tečoval na roh. Belko s námahou vyrazil strelu Staša. V 76. minúte nechali žltozelení pri rohu nepokrytého Bartoša, a ten hlavou zvrátil vývoj na stranu Liptákov - 2:1. V 94. minúte mohol Bartoš skompletizovať hetrik, no v mega šanci trafil tyč. Nadstavovalo sa neuveriteľných 15 minút, počas ktorých domáci celok favoritovi odolal a oslávil prvé víťazstvo medzi slovenskou elitou. Duel ešte natiahlo ďalšie skúmanie VAR, po ktorom však hlavný rozhodca nezmenil druhú žltú kartu na priamu červenú pre Žilinčana Bičachčjana. Hosťujúci hráč tak obdrží nižší trest. Liptovský Mikuláš zdolal Žilinu prekvapujúco 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk