28.08.2021 18:00 CET
1 : 2
(1:1)

Nováčik skóruje, ale stále sa trápi. V Poprade vyhrala aj Senica.

Šieste kolo Fortunaligy dopadlo veľmi dobre pre celok FK Senica. Záhoráci vyhrali na pôde nováčika z Liptovského Mikuláša v Poprade 2:1 (1:1).

Pred výkopom si mužstvá uctili smrť 38-ročného funkcionára Žiliny Mareka Majtána. Na premočenom trávniku v Poprade sa najprv v lepšom svetle javili domáci. V šiestej minúte sólo Šveca zastavil diskutabilným zákrokom senický kapitán Pavlík. V trinástej minúte strieľal nepresne Krčík. O minútu nato sa pred bránkou Senice po rohu najlepšie zorientoval obranca Laura a zblízka prestrelil Ravasa - 1:0. Tatran bol naďalej aktívnejší. V 20. minúte nepresnú strelu vyslal Šumbera. Vyrovnať mohol Sukisa po akcii Šimčáka, lopta však skončila tesne vedľa. Nevýrazného Egerta nahradil potom Halabrín. Obranným zákrokom v malom vápne sa prezentoval Hranáč. Tesne pred prestávkou Twardek poslal center do domácej šestnástky, kde rukou zahral jeden z Liptákov a nasledoval pokutový kop. Penaltu chladnokrvne premenil Sukisa - 1:1.

Bartošova hlavička nemala razanciu ani presnosť. Krížna strela Káčeríka skončila na rukaviciach senického brankára. Ďalšiu prudkú strelu zblokovali hosťujúci hráči na rohový kop. V 68. minúte prízemný center domácich odvrátil v poslednej chvíli Pavlík. Po zmätkoch v obrane Mikuláša takmer skóroval Sukisa. Vzápätí na opačnej strane nebezpečne strieľal Káčerík. Ravas kľúčovým zákrokom udržal Senicu v hre. V 78. minúte Chan-Soo chyboval pri rozohrávke útočnej akcie, z čoho profitoval Halabrín. Na jeho strelu z 23 metrov, ktorá sa obtrela o brániaceho hráča, brankár Luksch nezareagoval - 1:2. Senici sa otvárali okná v obrane útočiacich Liptákov. V 85. minúte tréner domácich Petruš vystriedal Kórejčana Chan-Soo-a, ktorý bol na ihrisku iba jedenásť minút a pokazil takmer všetky prihrávky. Dlhé nakopávané lopty nováčikovi vyrovnanie nepriniesli. V nadstavenom čase sa ocitol v dobrej pozícii kapitán Bartoš, ale Ravas mu skórovať nedovolil. Senica vyhrala na pôde Liptovského Mikuláša 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk