05.03.2022 15:00 CET
0 : 1
(0:1)

Sereď v Trnave zaknihovala štvrté víťazstvo v rade

Spartak Trnava nestačil v úvode nadstavbovej časti slovenskej najvyššej súťaže na ŠKF Orion Tip Sereď, ktorému v domácej City Arene podľahol 0:1 (0:1).

Spartaku v zápase chýbal vykartovaný Škrtel, do zostavy sa však po zranení vrátil Kóša. V úvode bola aktívnejšia Trnava, do súperovej šestnástky sa tlačila prienikmi i centrami. Paradoxne udrelo na opačnej strane. Odkop Savvidisa zachytil v 15. minúte Mičin, vystrelil spoza šestnástky a Takáč sa po jeho projektile zhruba z 20-tich metrov naťahoval márne. Vyrovnať mohol Grič, no po Kozakovom centri v dobrej pozícii namieril hlavou nad. Vzápätí zachytil rozohrávku Serede Iván a prihral Ristovskému, ktorého strelu bez prípravy Chudý vyrazil. Po signáli z rohového kopu neuspel Iván, ktorý trafil bočnú sieť. Rovnaký hráč netrafil ani o chvíľu. Trnava pokračovala v nápore; hlavou to skúšali Ristovski, strelou Bukata a Gričovo zakončenie v páde chytil Chudý.

Seredi sa podarilo v úvode druhého polčasu hru vyrovnať. "Andeli" pohrozili po hodine hry. Dobrú šancu mal Savvidis, no zo vzduchu neskóroval. Štandardku z výhodnej pozície nevyužil Iván. V 72. minúte Yaovu tutovku zmaril Takáč. Po rohu nenamieril presne Ljubičič. Šanca na vyrovnanie sa črtala Bukatovi, no aj jeho technický pokus skončil mimo bránky. V závere eliminoval zakončenie Ristovského obetavým zákrokom Ljubičič. Trnava podľahla doma Seredi 0:1. ŠKF pokračuje vo víťaznom ťažení - vyhrala už štvrtý zápas za sebou.

Autor: Dušan Guman / sport.sk