20.11.2021 15:00 CET
3 : 1
(1:1)

Sereď otočila duel s Pohroním tromi gólmi a má tri body

ŠKF Sereď si na domácej tráve v Trnave postrážil všetky body, keď posledné Pohronie zdolal v 15. kole Fortunaligy 3:1 (1:1).

Úvod zápasu vychádzal lepšie domácim. Z pravej strany odcentroval Radič a Haša nebezpečne hlavičkoval. Následný roh zakončil rovnako hlavičkou Ljubičič; brankár Pohronia opäť zasahoval. Skóre zápasu otvoril v jedenástej minúte Lačný, bývalý hráč Serede. Sieť rozvlnil po rýchlej kombinácii svojich spoluhráčov pred šestnástkou - 0:1.

Domáci odpovedali rýchlo: po tlaku pred bránou sa k prudkej strele zvnútra pokutového územia dostal Kadlec a vyrovnal - 1:1. Aktivita bola na strane Serede, ale viac gólov už v prvom polčase nepadlo.

V 49. minúte centroval Morong a Haša po akrobatickej strele zo vzduchu trafil brvno Hrdličkovej brány. Rovnaký hráč zakončil i odrazenú loptu, avšak bez gólového efektu. V 65. minúte si v šestnástke prebral loptu Kadlec a krížnou strelou pod brvno prekonal Hrdličku po druhý raz v stretnutí - 2:1.

V 69. minúte centroval z ľavej strany Yao. Morong napálil do rúk brankára Pohronia. Neskóroval ani striedajúci Karrica, ktorý po prihrávke Kadleca namieril v 71. minúte do žrde. Pokoj do sereďských radov vniesol Karrica: po prebratí prihrávky z hĺbky poľa nedal v 80. minúte Hrdličkovi šancu - 3:1.

Domáci v úvode zápasu prehrávali, no po troch strelených góloch skóre otočili a získali s Pohroním všetky body. Sereď zdolala Pohronie 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk