26.02.2022 17:00 CET
2 : 1
(0:1)

Seredi sa s Moravcami podaril dokonalý obrat

Celku ŠKF Sereď sa v 22. kole Fortunaligy podaril dokonalý obrat a FC ViOn Zlaté Moravce zdolal 2:1 (0:1).

V druhej minúte sa k strele dostal Haša. Jeho pokus z vnútra šestnástky vyrazil pred seba brankár Lukáč. V deviatej minúte našiel Košťál v šestnástke Cobnana, avšak ten napálil iba do Lukáča. Po chybách v obrane našiel v desiatej minúte Grozdanovski v šestnástke Suľu, ktorý nedal Chudému šancu - 0:1. Po góle boli aktívnejší domáci hráči, ale nevytvorili si nebezpečnú príležitosť. Úvod druhej časti odštartovala nepresná strela Mondeka po priamom kope hostí. Chudý nemusel zasahovať. Po hodine hry chcel využiť odrazenú loptu po rohovom kope Suľa, no jeho prudký pokus mieril mimo. V sieti neskončila ani blokovaná strela Mičina v 76. minúte. Už o minútu šancu spálil aj Fábry. V 89. minúte fauloval brankár Lukáč Ljubičiča a rozhodca nariadil pokutový kop. Hostia vehementne protestovali, a to dokonca u domácich hráčov. Tí sa išli poradiť s trénerom Jarábkom, či majú penaltu kopať. Napokon si loptu zobral Jureškin a vyrovnal na 1:1. Šok pre hostí spôsobil Radič, keď ho našla centrovaná lopta z pravej strany a v nadstavenom čase rozhodol hlavou o výhre 2:1 pre Sereď.

"S výkonom môjho družstva som spokojný. Hráči presne dodržali, čo sme si pripravili. Ako to dopadlo? Niektoré veci sa nedajú ovplyvniť. Chcem zagratulovať kolegovi k výhre," uviedol po zápase tréner hostí Ľuboš Benkovský. "Chápem kolegu, hrali dobre, najmä defenzíva bola dobre organizovaná, po našej chybe skórovali. Penaltu treba rešpektovať, rozhodca ju odpískal. Napokon sme chvalabohu pre nás a smolne pre hostí dali druhý gól. Emócie patria k futbalu. My sme výhru chceli venovať brankárovi Chudému, ktorému zomrel otec," informoval lodivod domáceho celku Juraj Jarábek.

Autor: Dušan Guman / sport.sk