19.02.2022 15:00 CET
2 : 1
(1:1)

Žiline sa podaril reparát, Zemplín s druhou jarnou prehrou

MŠK Žilina sa s Michalovcami vytrápila, ale napokon v 21. kole Fortunaligy východniarov porazila pomerom 2:1 (1:1).

MŠK na úvod jari prehral v Ružomberku vysokým pomerom 1:5, Michalovce darovali všetky body Seredi, ktorej na východe republiky podľahli 0:1. Domáci mohli otvoriť skóre už v deviatej minúte. Sauer však po centri Jánošíka z hranice šestnástky minul. V 14. minúte sa k nemu lopta dostala od Gona a zvnútra šestnástky zaznamenal úspešný reparát - 1:1. Michalovce dokázali vyrovnať v 23. minúte: v pokutovom území domácich vyskočil najvyššie Yilmaz a preloboval brankára Belka - 1:1. Žilina bola aktívnejšia a vytvorila si ďalšie príležitosti. Hlavička Nemčíka v 37. minúte smerovala iba do brankára Kožuchara a tvrdá strela Ďuriša v 44. minúte bránku tesne minula.

Do druhého polčasu nenastúpil domáci kapitán Paur. V 50. minúte nezapadla do siete hlavička Marcina. O minútu nato išli domáci opäť do vedenia. Po rohu odvrátili hostia loptu k Nemčíkovi, ktorého tečovaná strela strhla vedenie na stranu žltozelených - 2:1. "Šošoni" mali potom dve šance vďaka Ďurišovi, skóre sa ale nezmenilo. Strelu Jánošíka v 70. minúte Kožuchar vyrazil na tyč. V závere mohol vyrovnať striedajúci Gembický; tiesnený trafil do nôh Belka. MŠK Žilina zdolal Zemplín Michalovce o gól 2:1 a upevnil si pozíciu v prvej šestke.

Autor: Dušan Guman / sport.sk