20.11.2021 15:00 CET
2 : 2
(2:0)

Žiline nestačil dvojgólový náskok, Mikuláš bral bod v nadstavenom čase

MŠK Žilina nedokázal strhnúť víťazstvo na svoju stranu a v 15. kole Fortunaligy pod Dubňom iba remizoval s nováčikom najvyššej slovenskej súťaže MFK Liptovský Mikuláš 2:2 (2:0).

Žltozelení sa predstavili na domácej tráve pod Dubňom a už v prvom dejstve získali dvojgólový náskok. Ten však napokon neudržali. Prvou peknou akciou sa predstavili hostia z Liptova. Kanonier Mikuláša Bartoš našiel prihrávkou do behu Pinteho, ktorý loptu posunul lepšie postavenému Stašovi. Staš vystrelil, ale z dobrej pozície minul pravú tyč Petrášovej bránky. Skóre sa tak nateraz nemenilo.

Domáci sa otriasli a prejavili až po polhodine hry, keď sa najprv do veľkej šance dostal Anang. Ten našiel prihrávkou z pravej strany Slebodníka, menovaný hráč ale bránu Sváčeka minul. Žilina sa otváracieho gólu dočkala v 36. minúte: Kopas z priameho kopu našiel Bičachčjana, ktorý príležitosť z veľkej vzdialenosti premenil - 1:0.

Druhý gól padol tesne pred odchodom tímov do šatní. Vtedy Bičachčjan z rohového kopu našiel hlavu Minárika, a ten poslal loptu k pravej tyči - 2:0.

Krátko po začiatku druhého polčasu to mohlo byť po nebezpečnej strele Ďuriša už tri nula pre domácich a bolo by vymaľované. Avšak svoje mužstvo podržal Sváček. V priebehu nasledujúcich desiatich minút "Šošoni" nevyužili ďalšie dve šance. V 81. minúte nepremenil hosťujúci Bartoš penaltu, nariadenú po ruke Kopasa, avšak znížiť sa mu podarilo z dorážky - 1:2.

Hostia zrovnali stav v druhej minúte nadstaveného času. Úspešnú akciu začal brankár Sváček, ktorý prihrávkou z polovice ihriska našiel Bartoša na ľavej strane. Bartoš odcentroval na Dávida Krčíka, ktorý si hlavou otvoril strelecké skóre vo Fortunalige. Žilina remizovala s Liptovským Mikulášom 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk