25.07.2021 18:00 CET
3 : 0
(2:0)

Žilina potvrdila "európsku" formu a Seredi nedala šancu

V úvode nového ročníka Fortunaligy hostil MŠK Žilina ŠKF iClinic Sereď. "Šošoni" potvrdili úlohu favorita a do sezóny vstúpili presvedčivým výsledkom 3:0 (2:0).

Domáci celok patrí k štvorici slovenských zástupcov v pohárovej Európe. Počas týždňa urobil svojim fanúšikom veľkú radosť, keď na Cypre zdolal favorizovaný Apollon Limassol 3:1 a vytvoril si výbornú východiskovú pozíciu pred odvetou. V nedeľu otvorili Žilinčania skóre veľmi rýchlo. Bičachčjan v piatej minúte potiahol loptu popri autovej čiare a po jeho prihrávke Myslovič strelou spoza šestnástky prekonal brankára hostí - 1:0.

Sereď sa krátko po tomto momente dostala pod tlak, iClinic podržal Jakubu. V 19. minúte sa v dobrom svetle ukázal aj žilinský brankár Petráš, keď si poradil s hlavičkou Hučka. Žilinčania nepúšťali súpera do nebezpečných situácií a ovládali dianie na ihrisku. Pozorná však bola aj obrana hostí. A preto sa v prvom polčase nezrodilo veľa gólových príležitostí. V 40. minúte Jakubu zneškodnil sľubnú strelu Mysloviča. Žilinčan si všetko vynahradil v 43. minúte - 2:0. Do kabín na prestávku teda Žilinčania schádzali za dvojgólového vedenia.

Druhý polčas priniesol vyrovnané dianie. Jambor mohol v 49. minúte navýšiť náskok mužstva spod Dubňa, ale presadil sa až o desať minút nato. Jeho nenápadný pokus narobil brankárovi hostí starosti a napokon znamenal tretí gól žltozelených - 3:0.

Žilinčania v zostávajúcom priebehu kontrolovali hru. Do akcie zapojili štyroch hráčov z lavičky a bez väčších problémov si postrážili víťazstvo rozdielom triedy. MŠK Žilina zdolal ŠKF iClinic Sereď presvedčivo 3:0 a do súťaže vstúpil výhrou a ziskom troch bodov. Radosť žilinských fanúšikov môže byť o to väčšia, že konkurent Žiliny v boji o popredné priečky v tabuľke z Dunajskej Stredy vysoko podľahol domácim Michalovciam (1:4).

Autor: Dušan Guman / sport.sk