22.08.2021 18:00 CET
3 : 0
(0:0)

Žiline vyšiel ligový reparát, odniesla si to Senica

V nedeľňajšom zápase piateho kola Fortunaligy porazil domáci MŠK Žilina FK Senica vysoko 3:0. Všetky góly duelu padli až v druhom polčase.

Žilina počas týždňa podľahla v Európskej konferenčnej lige v českom Jablonci vysoko 1:5. Pred Jabloncom žltozelení nestačili vo štvrtom kole najvyššej slovenskej súťaže ani na nováčika z Liptovského Mikuláša, ktorému podľahli 1:2. Ligový reparát im však vyšiel.

Prvú šancu na zmenu skóre mali v nedeľu hostia zo Záhoria. Proti pokusu Twardeka zblízka v trinástej minúte musel brankár Belko vytiahnuť kvalitný zákrok. Potom prevzali iniciatívu "Šošoni". V 27. minúte mohol otvoriť skóre Goljan. Zahviezdil však aj gólman Seničanov Ravas. Do kabín na polčasovú prestávku schádzali celky za bezgólového stavu.

Žltozeleným patril aj úvod druhého polčasu. Domáci ho zakončili exportným gólom Branislava Sluku. Krajný obranca napriahol z veľkej diaľky a Ravas nemal nárok - 1:0. Záhoráci sa nevzdali a pridali. Halabrín sa v 64. minúte prepracoval až k tesnej blízkosti Belka, no žilinský brankár vytesnil jeho pokus na roh.

Päť minút pred koncom duelu išiel sám na bránku útočník Senice Mashike Sukisa; vyrovnať sa mu nepodarilo. Vzápätí strelou z hranice šestnástky zvýšil na 2:0 Ďuriš. Žilinčania mohli dohrávať v pokoji. V nadstavenom čase druhého polčasu zvýšil na malebných 3:0 po rohovom kope Kiwior. Žilina pod Dubňom zdolala Senicu rozdielom triedy a pripísala si ďalšie tri body.

Autor: Dušan Guman / sport.sk