08.08.2021 18:00 CET
3 : 1
(1:0)

Žilina valcuje ďalej, pod Dubňom padlo Pohronie

MŠK Žilina opäť potvrdil úlohu favorita zápasu a v treťom kole nového ročníka Fortunaligy zdolal pod Dubňom FK Pohronie 3:1 (1:0).

V prvých dvoch kolách Fortunaligy šliapali žltozelení na sto percent. Po domácej výhre 3:0 nad Sereďou vyhrali "Šošoni" aj na pôde Zlatých Moraviec pomerom 1:0. Pohronie podľahlo na úvod novej sezóny domácej Trnave 0:2, no vynahradilo si to o kolo neskôr proti Michalovciam, nad ktorými dominovalo rovnako 2:0. Domáci celok sa do zápasu pustil najlepšie, ako mohol. Už v druhej minúte sa k dlhému nákopu dostal na pravej strane Rusnák. Z prvej prihral Jamborovi, a ten otvoril skóre duelu - 1:0.

Žilinčania mali naďalej prevahu. V deviatej minúte sa k zakončeniu dostal Blahút, ale Belko jeho technický pokus skrotil. Žilina sa snažila hrať aktívne, no brzdili ju nepresnosti v rozohrávke. V závere prvého polčasu mal dve dobré možnosti Gono; brankár Pohronia Slančík v obidvoch prípadoch vyrazil na rohový kop. Na opačnej strane Blahút prihral Adlerovi, a následne neuspel ani on.

Obraz hry sa po zmene strán nezmenil, ba dominancia Žiliny bola ešte výraznejšia. Kontrolovala hru a v 51. minúte mohla svoj náskok navýšiť. Rusnákov pokus však stečoval jeden z obrancov na roh. Rovnaký hráč mohol skórovať aj v 58. minúte, keď sa mu nepodarilo obísť Slančíka. Žltozelení sa o zmenu skóre postarali v 67. minúte: Čmovš fauloval pred šestnástkou a Bičachčjan z priameho kopu trafil presne - 2:0.

Pohroniu situáciu ešte viac skomplikoval Špiriak, ktorý v 73. minúte inkasoval druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy. Žilinčanom trvalo šesť minút, kým využili presilovku. Svoj druhý zásah v stretnutí pridal Bičachčjan - 3:0. V závere zápasu za Pohronie skorigoval Ladji, ale na viac hosťom neostal čas. Žilina vyhrala nad Pohroním 3:1 a po troch kolách má plný počet bodov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk