19.03.2022 13:00 CET
2 : 2
(0:1)

DAC skóroval v záveroch polčasov, pod Dubňom mu to stačilo na bod

V treťom kole nadstavbovej časti slovenskej najvyššej súťaži remizoval v skupine o titul pod Dubňom MŠK Žilina s tímom FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 (0:1).

V prvom polčase sa na trávniku Žiliny hral pomerne rýchly futbal. Oba celky sa dostali k niekoľkým streleckým pokusom. Domáci celok si sľubnú palebnú pozíciu vypracoval už v piatej minúte. Vtedy po strele Minárika hlavičkoval Paur, ale netrafil bránku. Domáci neotvorili skóre ani v 24. minúte, keď zakončoval Jánošík. V tomto prípade hráč "Šošonov" trafil hornú žŕdku a lopta sa následne odrazila na bránkovú čiaru. Po polhodine hry sa k strele z dobrej pozície dostal aj hosťujúci celok. Avšak Krstovič trafil iba bočnú sieť. Do konštrukcie bránky hostí trafil v 39. minúte aj Ďuriš, no gól napokon padol na opačnej strane. V 43. minúte hostia získali loptu a Verlinden po rýchlej akcii rozvlnil sieť s prispením jemného teču domáceho hráča - 0:1. Celky schádzali do kabín na polčasovú prestávku za jednogólového vedenia mužstva zo Žitného ostrova.

Žilinčania nepoľavili v nastolenom tempe a v 56. minúte vyrovnali: center Minárika našiel kapitána Paura, ktorý hlavičkou prekonal brankára Ferreiru - 1:1. Už o šesť minút po vyrovnaní išli domáci do vedenia. Iľko si v šestnástke hostí poradil s dvoma súpermi a jeho prihrávku zblízka zasunul do brány Kaprálik - 2:1. V 70. minúte mali Žilinčania na kopačkách tretí gól; Ferreria a Ciganiks dvakrát zastavili loptu na bránkovej čiare. Rovnako ako v prvom polčase, aj v druhom hostia skórovali v jeho závere. O deľbe bodov rozhodla technická strela Moumoua v nadstavenom čase duelu, na ktorú brankár Žiliny Belko nedosiahol. MŠK Žilina remizoval na domácej pôde s DAC-om Dunajská Streda 2:2. Žilina ostala na poslednej - šiestej priečke tabuľky v skupine o titul, štvrtý DAC musel čakať na výsledok zápasu Slovan - Sereď. Ak by Sereď na Tehelnom poli prekvapila a zvíťazila, DAC by v tabuľke preskočila.

Autor: Dušan Guman / sport.sk