01.08.2021 18:00 CET
2 : 1
(0:0)

Na Záhorí neustrážil v závere Spartak vedenie ani remízu

V druhom kole Fortunaligy sa domáci FK Senica postaral o malé prekvapenie, keď gólmi v závere duelu zdolal trnavský Spartak 2:1 (0:0).

V úvode duelu hru viac kontrolovali Trnavčania. Domáci zatiaľ vsádzali na brejky. Hra ale nemala vysoké tempo a pred bránkami bolo málo vzruchu. Prvú strelu do priestoru bránky vyslal vo štvrtej minúte domáci útočník Sukisa, a Takáč si poradil. Najvážnejšiu šancu mal Sukisa v 16. minúte, keď po chybe v rozohrávke Trnavy potiahol loptu a dostal sa až pred pokutové územie. Loptu po jeho prízemnej strele vyrazil Takáč nohami. Trnavčania mali prvé zakončenie v 18. minúte: lopta po Vlaskovej strele išla vedľa. Hra sa postupne vyrovnala. Tesne pred odchodom do kabín zakončil tesne vedľa Goslin.

Trnavčania vystriedali až štyroch hráčov, domáci urobili jednu zmenu. Teraz sa neustále hralo na polovici Senice. V 51. minúte Riskovski hlavou po centri Vlaska namieril nad. O minútu tesne vedľa zakončil Procházka. V 55. minúte mal opäť šancu Ristovski a trafil brvno. V 62. minúte závar pre bránkou domácich vyriešil gólman Ravas. Krátko nato z diaľky tesne mimo vystrelil Bukata. O všetkom sa rozhodlo v poslednej desaťminútovke. V 83. minúte sa po priamom kope dostal k odrazenej lopte Ristovski a poslal ju do siete - 0:1. V 87. minúte po faule v pokutovom území Twardzika na Šumberu z nariadenej penalty vyrovnal Sukisa - 1:1. V 90. minúte brankár Ravas rýchlo rozohral akciu na Niarchosa, ktorý dobre prikryl loptu. Poslal ju do 16-ky nabiehajúcemu Šumberovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Senica zaskočila Trnavu a zdolala ju 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk