14.08.2021 18:00 CET
1 : 1
(0:0)

Trápenie DAC-u pokračuje, na Záhorí sotva zachránil remízu

Vo štvrtom kole Fortunaligy remizoval FK Senica na Záhorí s DAC-om Dunajská Streda 1:1 (0:0).

V Senici sa hral útočný futbal so šancami na oboch stranách. V deviatej minúte Andzouana prešiel cez Svobodu pred brankára Ravasa, ktorý loptu vyrazil nohami. V 18. minúte po nakopnutej lopte strelil do bočnej siete Twardek. Seničania mali v priebehu desiatich minút tri príležitosti na otvorenie skóre. V 26. minúte po akcii Dudu a centri Šimčáka netrafil loptu Sukisa. Veľmi dobrú šancu mal v 32. minúte obranca Svoboda. Lopta po jeho strele našla však iba obrancu Ciganiksa a bol z toho rohový kop. O päť minút po rohu Dudu a zakončení Sukisu veľmi dobre zasiahol Jedlička, keď loptu vykopol. Po rýchlom protiútoku prestrelil bránku z desiatich metrov Ciganiks a pred odchodom do kabín poslal Nicolaescu loptu tesne vedľa pravej žrde.

V úvode druhého polčasu mali hru pod kontrolou hostia a Seničania sa bránili. V 56. minúte mieril Divkovič do bočnej siete. V 72. minúte lopta po strele Nicolaesca letela vedľa. V 74. Moumnou nastrelil žrď. V posledných 15-tich minútach to dopredu skúšali domáci. Obrane DAC-u podkúril a išli aj do vedenia. V 75. minúte ešte nepríjemnú strelu Sukisu Jedlička vyrazil na roh, no o tri minúty striedajúci Grék Niarchos loptu jemne tečoval za Jedličkov chrbát - 1:0. Veľkú šancu mal Sukisa, keď bol sám na päťke, no priestor troch žrdí netrafil. Ďalšiu Šimčákovu strelu z rohu pokutového územia Jedlička vyrazil na roh. Zakončenie Dimuna hlavou smerovalo nad bránu. V závere nadstaveného času sa po centri Moumoua hlavou presadil hosťujúci Sharani. Senica remizovala s Dunajskou Stredou 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk