31.07.2021 18:00 CET
2 : 0
(2:0)

Pohronie na jeseň s prvými bodmi, obeťou boli Michalovce

Pohronie v druhom kole nového ročníka Fortunaligy zdolalo na domácej tráve Zemplín Michalovce 2:0, keď oba góly zaznamenalo už v prvom dejstve.

Pohronie bolo od úvodu aktívnejšie a tlačilo sa pred bránku súpera. Száraz zasahoval v druhej minúte po strele Adlera. V šiestej zas išiel do víťazného súboja s Lačným, ktorý striehol na päťke. V deviatej minúte bol však už krátky na presnú strelu Ladjiho spoza šestnástky - 1:0. Ešte pred štvrťhodinou hry Žofčák po spolupráci s Kanuom rozvlnil sieť krížnou strelou, avšak podľa čiarového rozhodcu z ofsajdu. Domáci zvýšili po prieniku Lačného do stredu pokutového územia, odkiaľ pekne trafil k žrdi - 2:0. Domáci futbalisti dominovali na ihrisku aj v ďalších minútach, ale do vyloženej šance sa viac nedostali. V závere polčasu mohli naopak inkasovať. V 38. minúte sa aktívny Kanu dostal do pokutového územia a dobre vystrelil, ale dobrý zákrok predviedol brankár Slančík.

Pohronie mohlo opäť skórovať hneď na začiatku druhého polčasu. Badolo odcentroval z pravej strany na bližšiu žrď, kde hlavičkoval Adler, no mieril nepresne. Hostia potom pohrozili Kotulom, ktorý spoza veľkého vápna poriadne natiahol domáceho gólmana. Ten už v ďalšom priebehu nemal výraznejšiu prácu, pretože chýbali vyložené šance. Stav v závere nezmenil ani Blahút; jeho tvrdá strela bola zblokovaná. Pohronie vyhralo nad Michalovcami 2:0 a v tabuľke má prvé tri body.

Autor: Dušan Guman / sport.sk