06.11.2021 15:00 CET
1 : 2
(1:2)

Žilina sa po kríze chytila a nezastavilo ju Pohronie

FK Pohronie nepotvrdil v 14. kole Fortunaligy víťazstvo z Michaloviec a na domácej pôde prehral s MŠK Žilina o gól 1:2 (1:2).

Na začiatku duelu hrali oba tímy opatrne. Mierne aktívnejšia bola Žilina. Prvú šancu si vypracovala v 17. minúte. Bičachčjan išiel sám na bránku, ale svoju púť skončil na Hrdličkovi, ktorý zasiahol nohou. Po polhodine hry Paur prihrával z kraja šestnástky. Bičachčjan loptu jemne usmernil na zadnú žrď, kde striehol Jánošík - 0:1.

Domáci následne ožili. Belko mal najprv prácu po dobrej strele Badola, ktorý o minútu nato hlavičkoval do brvna. Lopta sa odrazila pred bránku, kde sa v ďalšom hlavičkovom súboji s Paurom presadil Mazan - 1:1.

Strelec gólu sa zranil, a tak sa dlhšie nehralo. Rozhodca preto nadstavil tri minúty. Tesne pred prestávkou potešil MŠK osamotený Paur, keď do gólu pretavil dorážku po predchádzajúcom zásahu Hrdličku.

V druhom polčase bolo aktívnejšie Pohronie. S jeho centrami si však "Šošoni" dokázali poradiť. Po góle volala hlavička Mazana, z väčšej vzdialenosti preveril Belka Ladji. Žilina hrozila najmä zo štandardiek. Minárikova hlavička pri zadnej žrdi sa neujala. V 78. minúte napriahol spoza šestnástky Rusnák, Jenat s Hrdličkom nebezpečenstvo zažehnali až na bránkovej čiare.

Vyrovnávajúci zásah mohol zaznamenať Mazan. Belko sa natiahol a vytlačil loptu vedľa ľavej žrde. Ladji zas trafil Kopasa. V samom závere Pohronie vystupňovalo aktivitu, ale Ladji ani Badolo recept na gólmana hostí nenašli. Pohronie prehralo so Žilinou 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk