05.03.2022 15:00 CET
0 : 1
(0:1)

Pohronie sa prepadáva hlbšie, neuspelo v zápase s dvomi penaltami

Posledný celok tabuľky FK Pohronie sa nechytil ani v dueli proti Zlatým Moravciam, ktorým na svojej tráve podľahol 0:1 (0:1).

Domáci mohli skórovať hneď v úvode, ibaže po nedovolenej hre Čögleya v pokutovom území nepremenil nariadenú penaltu Lačný. Kopol ju veľmi zle a brankár Lukáč jeho pokus zneškodnil. Hostí mali následne tri nádejné možnosti, z toho prvé dve Mondek a Jibril. V oboch prípadoch zahviezdil brankár Lé Giang. Tretiu šancu obstaral Sloboda strelou spoza šestnástky vedľa pravej žrde. V 29. minúte po rohovom kope sa odrazená lopta dostala k Mondekovi, ktorý spoza veľkého vápna bez prípravy vymietol pavučinu - 0:1. Hráči z Tekova boli aj naďalej aktívnejší a mohli pridať ďalší gól. Dvakrát to skúšal Jibril, ale ani centrovanou strelou, ani "obaľovačkou" priestor troch žrdí netrafil.

V druhom polčase bolo Pohronie na ihrisku o niečo dominantnejšie, avšak do šancí sa dostával súper. Vietor robil najmä Kyziridis. Obrana najprv zblokovala jeho strelu a neskôr i prihrávku na voľného Neofytidisa. V 67. minúte bolo zblokované zakončenie Steinhübela, rovnako tiež strela Mihálika z druhej vlny. Veľkú šancu na 0:2 zahodili Zlatomoravčania v 73. minúte. Po faule Kokovasa nasledoval pokutový kop a ten tentoraz pokazil slabou strelou Kyziridis. Duel mohol druhým gólom uzavrieť Grodzanovski, ktorý zamestnal Lé Gianga tvrdou ranou z uhla. V nadstavenom čase mal na nohe vyrovnávajúci zásah Klabník, ale jeho tutovku z bezprostrednej blízkosti zneškodnil Lukáč. Pohronie prehral s ViOn-om 0:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk