01.08.2021 18:00 CET
0 : 1
(0:0)

Po nedeli Žilina šesťbodová, ViOn opäť naprázdno

V druhom kole Fortunaligy podľahol FC ViOn Zlaté Moravce na domácej tráve celku Žiliny 0:1 (0:0).

Na ťažkom teréne sa v hustom daždi hral obojstranne otvorený futbal. Vo ôsmej minúte Kaprálik spätnou prihrávkou našiel Jambora, a jeho strelu jeden z domácich obrancov zblokoval. V trinástej minúte po Čonkovom centri bol v dobrom postavení Ďubek. Z hranice päťky netrafil žilinskú bránku. V 21. minúte zakončil Yilmaz, avšak Suľa jeho pokus usmernil na roh. Po polhodine hry Myslovičovu obaľovačku z hranice šestnástky Kira vytesnil mimo brány. V 40. minúte Yilmaz posunul loptu Kyziridisovi, ktorý zoči-voči Petrášovi netrafil.

Od úvodu druhého dejstva boli aktívnejší Žilinčania. V 46. minúte striedajúci Rusnák prihral Myslovičovi, a ten trafil Menicha. V 50. minúte Goljanovu prudkú strelu Kira vyrazil pred seba a Chren odohral loptu do bezpečia. V 54. minúte vyslal Sluka z pravej strany polovysoký center pred bránku a Jambor zblízka rozvlnil sieť - 0:1. V 76. minúte vystrelil z veľkej diaľky Slebodník a Kira vyrážal iba s námahou. V 85. minúte Kyziridisovu strelu do prázdnej bránky odvrátil v poslednej chvíli Suľa. V závere neskončila v sieti ani Yilmazova hlavička. Žilina vyhrala na pôde Zlatých Moraviec 1:0 a po dvoch kolách má plný počet bodov, ViOn je naopak stále bez bodu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk