10.09.2021 17:00 CET
2 : 2
(0:1)

Ružomberku nestačilo ani vedenie o dva góly a s ViOn-om si body podelil

MFK Ružomberok neudržal v siedmom kole Fortunaligy dvojgólové vedenie a na pôde Zlatých Moraviec napokon remizoval 2:2 (0:1).

V prvom polčase si tímy mnoho šancí nevypracovali. Ružomberčania však boli lepším mužstvom. Prvý ťažký zákrok mal ich brankár Krajčírik po 20-tich minútach: Kyziridis vypálil z diaľky, ale trafil iba do gólmana. V 34. minúte zahrávali hostia rohový kop. Mojžiš z dobrej pozície strieľal nad bránku. V 38. minúte lopta z Regáliho kopačky skončila pri vzdialenejšej žrdi Kirovej brány - 0:1. Záver polčasu patril VAR-u. Ten skúmal situáciu v šestnástke, pri ktorej sa zdalo, že Čögley zahral rukou. Penalta sa napokon nekopala. V druhom polčase naďalej dominovali Liptáci. Prvú príležitosť mal ViOn, ale v 52. minúte riešil Kira nebezpečnú situáciu po strele Rymarenka. O tri minúty neskôr Regáli na ľavej strane šestnástky vyobracal Tótha a poslal loptu úplne voľnému Takáčovi, ktorý zakončil zblízka - 0:2. V 71. minúte znížil Mondek. Potom si Maslo po centri do šestnástky nerozumel s vlastným brankárom a pred Čonkom bola už iba opustená brána. V nervóznom závere mal šancu Kyziridis, a tesne minul. Zlaté Moravce remizovali s Ružomberkom 2:2.

"Za prvý polčas nemôžeme byť spokojní, nedostali sme sa do hry. V druhom sme zmenili nejaké veci a narúšali sme obranu súpera. Začali sme byť nebezpečnejší. Doma sme mali vyhrať, ale som rád, že sa tím zdvihol a ukázal nejakú tvár. Avšak chceme viac," povedal po zápase tréner domáceho celku Ľuboš Benkovský. "Nie sme spokojní; dali sme dva góly, ale máme len bod. Inkasovali sme po ľahkých chybách, domácich sme nakopli. Za stavu 2:0 sme mali dať tretí gól a bolo by po zápase. Ale prišla prvá chyba a tá sa zopakovala," pridal svoje postrehy tréner hostí Peter Struhár.

Autor: Dušan Guman / sport.sk