06.08.2021 20:00 CET
1 : 1
(1:0)

Zlaté Moravce vydolovali so Senicou prvý bod

V piatkovej predohrávke tretieho kola Fortunaligy remizoval FC ViOn Zlaté Moravce na domácom trávniku s FK Senica 1:1 (1:0). Domáci celok si tak v novom ročníku pripísal prvý bod.

Od začiatku sa hralo vo svižnom tempe. V piatej minúte sa Sukisa pretlačil cez Tótha, a z uhla zakončil vysoko nad. Vo ôsmej minúte bol v dobrej pozícii Šumbera, ktorého strela tesne minula Kirovu bránu. V 18. minúte prudko zakončil Yilmaz; Ravas loptu vyrazil na roh. V 26. minúte Bednár spoza 16-ky prudkou strelou rozozvučal pravú žrď. Odrazená lopta sa vrátila k Bednárovi, ktorého v pokutovom území zložil Goslin. Nariadený pokutový kop premenil suverénnym spôsobom Ďubek - 1:0. V dobrej pozícii bol v 37. minúte Yilmaz, ktorého strelu na dvakrát skrotil Ravas. V závere mohol zvýšiť opäť Ďubek, v páde však mieril nad.

Úvod druhého polčasu priniesol aktivitu ViOn-u. V 50. minúte Mondekov center mieril do Ravasa. Ten loptu vyrazil a na roh ju usmernil Pavlík. V 69. minúte Sloboda vysunul Kyziridisa, ktorého strela tesne minula cieľ. Už o minútu Mondek prihral Ďubekovi. Špílmacher ViOn-u z dobrej pozície netrafil bránu. V 74. minúte sa po druhej žltej karte pobral pod sprchy Egert. V 84. minúte po štandardke hostí striedajúci Mašulovič odcentroval na hlavu Pavlíka, ktorý prekonal Kiru a oslávil tým jubilejný 200. duel v najvyššej súťaži - 1:1. Domáci v závere ani v nadstavenom čase z presilovky neuspeli, a tak sa body delili. Zlaté Moravce remizovali so Senicou 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk