26.02.2022 17:00 CET
3 : 1
(1:0)

Súboj o štvrtú priečku tabuľky dopadol lepšie pre DAC

FC DAC 1904 Dunajská Streda potvrdil úlohu mierneho favorita a v 22. kole Fortunaligy zdolal na Žitnom ostrove MŠK Žilina 3:1 (1:0).

Pred výkopom Žilinčania vytiahli transparent s nápisom Stop vojne! DAC potreboval na prvý gól iba tri minúty: Hahn poslal loptu za obranu Krstovičovi a ten z hranice šestnástky nezaváhal - 1:0. O minútu neskôr prešiel po ľavej strane Sharani. Jeho spätnú prihrávku Andzouana poslal tesne vedľa. Domáci boli v úvodných minútach veľmi aktívni, hra sa však potom vyrovnala. V 29. minúte strieľal tesne nad Andzouana. O minútu neskôr hrozil za hostí Nemčík, no aj jeho strela letela tesne vedľa. Blízko k vyrovnaniu bol v 45. minúte Iľko; jeho tečovaná strela minula bránu. V 48. minúte Ďuriš centroval z ľavej strany a odrazenú loptu poslal z 18-tich metrov z prvej do siete Rusnák - 1:1. V 52. minúte Kopas získal loptu v strede ihriska, postupoval na bránu, a z 23 metrov priestor troch žrdí minul. V 59. minúte ohrozil žilinskú bránu Veselovský, Petráš vyrazil loptu na roh. V 68. minúte Sharani z ľavej strany našiel v strede Krstoviča, ktorý z hranice šestnástky strhol vedenie na stranu DAC-u - 2:1. O dve minúty mohol Krstovič streliť hetrik, keď mu opäť nabil Sharani, ale jeho strela z ľavej strany bola nepresná. Hetrik sa napokon podaril. V 83. minúte po Baličovom centri poslal loptu do siete hlavou Krstovič. DAC vyhral boj o štvrté miesto v tabuľke a po víťazstve 3:1 odskočil od Žiliny na šesť bodov.

"Z výsledku som šťastný. Potrebovali sme vyhrať a otočiť fanúšikov na našu stranu. Máme mladý tím, sme vo fáze výstavby mužstva. Potrebujeme podporu a fanúšikovia musia byť trpezliví. Po prehre nie sme najhorší, a ani po výhre nie sme najlepší," povedal tréner domáceho celku Joao Janeiro. "Nemali sme dobrý vstup do zápasu, hneď sme inkasovali gól. Súper nás dostal pod tlak, ale ako plynuli minúty, dostali sme sa z toho. Do polčasu sme mali pasáže, kde sme vyrovnali hru. Na začiatku druhého polčasu sme sa dostali do zápasu vyrovnávajúcim gólom a potom to bolo o tom, kto dá vedúci gól. Súper po našej chybe strelil druhý gól. Aj tak sme chceli so zápasom niečo urobiť. Chalani podali dobrý a zodpovedný výkon, za čo som na nich hrdý," zhodnotil zápas lodivod hostí Peter Černák.

Autor: Dušan Guman / sport.sk