01.10.2021 17:00 CET
4 : 2
(2:0)

DAC zabral naplno a naplnil papierové predpoklady proti ViOn-u

V piatkovej predohrávke desiateho kola Fortunaligy zvíťazil domáci FC DAC 1904 Dunajská Streda nad ViOn-om Zlaté Moravce 4:2 (2:0).

Domácemu celku nad očakávanie vyšiel vstup do dôležitého zápasu. DAC otvoril skóre už v piatej minúte. Najprv Hahn poslal veľmi dobrú prihrávku Krstovićovi, ktorý vystrelil z jedenástich metrov. Loptu brankár Lukáč dokázal vyraziť, ale následne ju Hahn z piatich metrov poslal do siete - 1:0. Pre maďarského útočníka to bol prvý gól v drese Dunajskej Stredy. V deviatej minúte sa skóre menilo opäť a DAC išiel do dvojgólového vedenia. Hahn získal odrazenú loptu v pokutovom území. Sklepol ju Andzouanovi, a ten zakončil z dvanástich metrov úspešne - 2:0. V trinástej minúte pohrozil z ľavej strany LamkelZé. Jeho zakončenie Lukáč vyrazil. V 28. minúte Anszouana dostal dobrú loptu na ľavej strane. Spätnú prihrávku poslal na bránu Blackman, ale znova veľmi dobre zakročil Lukáč. V 33. minúte sa prezentovali i hostia, no Čögleyova strela mierila nad. V 38. minúte realizoval jednu zo svojich viacerých akcií Blackman. Jeho loptu Lukáč vyrazil na roh. V nadstavenom čase po dlhom centri od Čonku Yilmaz poslal loptu priamo do Jedličkových rúk. Do kabín schádzali celky za dvojgólového vedenia tímu zo Žitného ostrova.

Po zmene strán sa do streleckej pozície dostal Kyziridis, ale z hranice šestnástky zakončoval nepresne. V 51. minúte ViOn znížil: odrazená lopta prešla k skúsenému Ďubekovi, ktorý bol úspešný z 22 metrov - 2:1. O tri minúty nato však DAC opäť zvýšil vedenie na rozdiel dvoch gólov. LamkelZé postupoval na bránu z ľavej strany a prihral Krstovićovi, ktorý aj s prispením teču upravil na 3:1. V 59. minúte bol DAC opäť blízko ku gólu. Čerstvo striedaný Ciganiks odcentroval na LamkelaZéa, ktorý loptu hlavou poslal na bránu; Lukáč bravúrne chytil. V 61. minúte padol ďalší gól domácich. Do rozohrávky brankára Lukáča skočil Hahn a lopta skončila v sieti - 4:1. V 74. pohrozil ViOn - Yilmazovu strelu z ľavej strany Jedlička vyrazil. Blízko ku gólu bol ViOn aj v 80. minúte, keď po Kyziridisovom centri hlavičkoval Yilmaz tesne nad. V nadstavenom čase sa lopta po priamom kope dostala k Čögleymu, ktorý zakončil zblízka - 4:2. Dunajská Streda získala ďalšie tri body po domácom víťazstve v piatkovej predohrávke desiateho kola nad Zlatými Moravcami pomerom 4:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk