15.05.2021 17:00 CET
2 : 2
(1:1)

Michalovciam sa bod so Sereďou máli

V predposlednom kole aktuálnej sezóny Fortunaligy remizovali v nadstavbovej skupine o záchranu Michalovce so Sereďou 2:2 (1:1), keď domáci celok dvakrát prehrával.

Hostia mali ideálny štart do zápasu: Jureškin využil zaváhanie brankára Drába a trafil odkrytú bránku - 0:1. Po rýchlom góle nasledovala ďalšia aktivita Serede. Tá bola v prvom polčase strelecky aktívnejšia a domácich navyše dlho nepúšťala do streleckých pozícií. Michalovčania však postupne zvýšili obrátky. Ošimova strela v 28. minúte priniesla pohotový zákrok brankára Ikuepamitana. Domácim vyšiel záver prvého polčasu. Žofčák odcentroval z rohového kopu a Vaško hlavičkou vyrovnal - 1:1. Do kabín tak celky schádzali za nerozhodného stavu.

Zuberu v 59. minúte hlavičkoval do pohotového brankára hostí. Ten si o dve minúty poradil aj s pokusom Žofčáka z priameho kopu. V 70. minúte gólovo opäť udreli hostia. Zaváhanie Magdu potrestal Lačný, keď pokusom k vzdialenejšej žrdi obstrelil Drába - 1:2.

Náskok hostí trval iba šesť minút. Michalovčania tentoraz odpovedali gólom z väčšej vzdialenosti. Ošima namieril pod hornú žŕdku - 2:2.

Domáci sa snažili o tretí gól, aby si pripísali veľmi cenné tri body v boji o záchranu. Svoju aktivitu vygradovali v nadstavenom čase. Pino Soler zblízka nenamieril presne a gólom sa neskončil ani následný závar v šestnástke hostí. Michalovce remizovali so Sereďou 2:2 a ostávajú na predposlednej priečke tabuľky. Definitívne vypadávajúcim mužstvom sa stala Nitra.

Autor: Dušan Guman / sport.sk