20.02.2021 14:00 CET
0 : 2
(0:0)

Predposledný Zemplín padol doma so Sereďou

MFK Zemplín Michalovce nepotvrdil dobrý bod z Pohronia a v 20. kole Fortunaligy podľahol na východe republiky celku ŠKF iClinic Sereď 0:2 (0:0).

Pred úvodným výkopom odovzdala trojnásobná olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová cenu pre najlepšieho hráča MFK v zimnej časti Igorovi Žofčákovi. Prvý polčas futbalovou krásou veľmi neoslnil. Na náročnom teréne mali tímy s kombináciami problémy a brankári nemuseli riešiť zložitejšie situácie. Druhý polčas bol už predsa len futbalovejší. V 48. minúte mohli skóre otvoriť hostia. Avšak Fábryho strela ľavačkou skončila na žŕdke Markovičovej bránky. Po ďalšom pokuse Fábryho neustrážili domáci Lačného, ktorý poslal Sereď do vedenia - 0:1. Brankár Zemplína Markovič si o desať minút poradil so strelou Enejiho Mosesa. V 76. minúte mohol vyrovnať Ošima, ale v dobrej pozícii netrafil loptu ideálne. V 83. minúte po chybe Vaška skóroval opäť Lačný - 0:2. Domáci sa už k ofenzívnemu tlaku nedostali. Zemplín Michalovce prehral na východe republiky so Sereďou trochu prekvapujúco 0:2.

"Bol to bojovný zápas na ťažkom teréne. Obe mužstvá si vytvorili viaceré pološance. Hostia z toho dali dva góly, my ani jeden. Súpera sme do šancí veľmi nepustili, no zlý zápas sme odohrali predovšetkým v ofenzíve. Preto sme ho prehrali," zhodnotil priebeh duelu po jeho skončení tréner domáceho celku Jozef Majoroš. "Zápas sa pre nás od začiatku vyvíjal veľmi dobre. Hráči od začiatku pracovali na sto percent. Máme za sebou turbulentné obdobie, preto som rád, že sa to na tíme nijako neprejavilo. Hráči pracovali v každej formácii tak, ako sme si povedali pred zápasom. Na súpera sme sa pripravili veľmi dobre. Predovšetkým sme sa snažili eliminovať jeho štandardné situácie, v ktorých patrí k najlepším v lige. Okrem dvoch gólov sme mohli dať ešte jeden, ale v prvom rade sme veľmi radi víťazstvu," pridal svoje postrehy tréner víťazného mužstva Ján Blaháč.

Autor: Dušan Guman / sport.sk