05.12.2020 14:00 CET
1 : 1
(0:0)

Žilina neudržala vedenie v Michalovciach

V sobotnom dueli 16. kola Fortunaligy doťahoval Zemplín Michalovce jednogólové manko, aby napokon so Žilinou remizoval 1:1 (0:0).

Aj tento duel sa podobne ako ostatné zápasy musel odohrať bez prítomnosti divákov na štadióne. Stretli sa dva celky z rozdielnych častí tabuľky. Kým domáce Michalovce obrazne povedané bojujú o záchranu, Žilina má zatiaľ pevnú pozíciu na tretej priečke tabuľky. V prvom polčase boli domáci aktívnejší v ofenzíve. Avšak gólovo sa presadiť nedokázali. V deviatej minúte mal šancu Trusa. Michalovský útočník v nádejnej pozícii namieril iba do brankára Petráša. Michalovce neskórovali už štyri zápasy a usilovali sa to zmeniť v tom piatom. Východniari sa viackrát prepracovali až do šestnástky, ale v dôležitých momentoch zlyhali v zakončení alebo pri finálnej prihrávke. Na polčas schádzali mužstvá do kabín za bezgólového stavu.

Keď sa dlho nedarilo domácemu celku, presadili sa napokon hostia. Hoci až po zmene strán. Kurminowski potiahol loptu cez os ihriska. Prihral na pravú stranu, odkiaľ Rusnák poslal prízemný center. Skóre pohotovo otvoril Bernát - 0:1. Žilinčania sa krátko nato opäť viackrát dostali pred brankára Markoviča, no pre jeho bránku to nebezpečenstvo neznamenalo. Michalovčania skúsili prestriedať, no ani oni si nevypracovali výhodné strelecké pozície. V 86. minúte našiel center Žofčáka Taiwa, ktorý vyhral osobný súboj v malom vápne a zblízka prekonal Petráša - 1:1. Domáci ešte pritlačili na pílu, znova dvakrát centroval Žofčák, no skóre sa už viackrát nemenilo. Zemplín Michalovce remizoval s treťou Žilinou 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk