03.04.2021 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Michalovce udreli na Senicu v poslednej minúte

Až do samého záveru museli fanúšikovia čakať na rozuzlenie zápasovej zápletky medzi Michalovcami a Senicou. Zemplín zdolal Záhorákov 1:0 (0:0).

Prvý polčas priniesol najmä hru medzi šestnástkami. Obe defenzívy boli pozorné. Väčšiu snahu útočiť predviedli domáci, ale obranu súpera prekvapiť nedokázali. Nepodarilo sa to ani Sharanimu v desiatej minúte, keď jeho strela z hranice šestnástky letela nad bránku. Domáci zahrávali v prvom dejstve niekoľko rohových kopov, avšak na presný zásah nepremenili ani jeden. V úvode druhej časti mal sľubné šance Ošima, no Vliegena neprekonal. Podobne (ne)pochodil Trusa. Aktivita bola naďalej viac na kopačkách domácich, ale obrana Senice ich nepúšťala do výhodných pozícií, prípadne včas blokovala strely. V 75. minúte sa Popovits po rohovom kope dostal k odrazenej lopte, a bez prípravy napálil do gólmana. V 90. minúte sa po centri Žofčáka trafil Trusa a rozhodol o víťazstve domácich. Michalovce porazili Senicu 1:0.

"Bol to náročný zápas. Bolo vidieť, že mužstvá sú vyrovnané, preto to bolo o jednom góle. Chlapci išli šťastiu oproti celých 90 minút. Zápas nepriniesol veľa šancí, ale myslím si, že sme si víťazstvo zaslúžili. Verím, že nás toto víťazstvo nakopne a dodá nám viac sebavedomia. Hráme náročné zápasy, tabuľka je vyrovnaná a každý zápas, ktorý nás čaká, bude ťažký. Blahoželám našim hráčom k trom bodom," povedal po zápase tréner domáceho tímu Jozef Majoroš. "Bol to vyrovnaný duel a zároveň typický zápas o jednom góle. Žiaľ, naše zaváhanie v závere zápasu pri štandardnej situácii sa skončilo gólom domácich. Odchádzame domov veľmi sklamaní," pridal svoje postrehy tréner hosťujúceho celku Karol Praženica.

Autor: Dušan Guman / sport.sk