10.04.2021 17:00 CET
1 : 2
(0:0)

Pohronci zaúradovali na Zemplíne a vezú domov tri body

MFK Zemplín Michalovce nestačil v domácom zápase na Pohronie a prehrou 1:2 (0:0) prišiel o veľmi dôležité body v boji o záchranu.

V prvom polčase sa hral viac opatrný futbal s minimom gólových príležitostí. Tímy si strážili najmä vlastné brány a útočné akcie sa často končili na prehustenej obrane. V 39. minúte po rohovom kope domácich strieľal Zubera, ale Hrdlička jeho pokus zmaril. Hostia o sebe dali vedieť o štyri minúty. Vtedy Blahút zakončil spoluprácu s Mazanom. Jeho strela tesne minula bránku. Gól nepriniesla ani strela domáceho Diarru v 45. minúte, ktorá skončila na bočnej sieti.

Druhý polčas bol už zaujímavejší. Krátko po prestávke hlavičkoval Pino Soler tesne nad bránu Pohronia. Krátko nato podržal domáci celok pohotovým zákrokom Markovič. Stalo sa tak pri šanci Da Silvu. V 56. minúte striedajúci Fadera vysunul rovnakého hráča, ktorý si poradil s Vojtkom i Markovičom a bolo 0:1. Domáci sa ani nestačili otriasť a hostia viedli o dva góly. Pri strele Blahúta Markovičovi pomohla žŕdka, no od nej sa lopta odrazila k Weirovi a ten už mal ľahkú prácu - 0:2.

V 65. minúte Štrba v sľubnej šanci nezvýšil náskok Pohroncov a Michalovčania trestali. Meninový a zároveň narodeninový oslávenec Žofčák zahral roh na hlavu Trusu, ktorý trafil k vzdialenejšej žrdi - 1:2. Hostí kontaktný gól Michaloviec nevyľakal. Loptu držali na súperovej polovici a Zemplínu bránili vytvoriť si tlak. Napriek tomu v nadstavenom čase mohol vyrovnať Tandir, ale v sľubnej pozícii netrafil bránku. Michalovce podľahli Pohroniu 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk