13.03.2021 17:00 CET
1 : 1
(0:0)

Tentoraz Nitra neodišla z východu naprázdno

MFK Zemplín Michalovce nezopakoval výhru nad rovnakým súperom z nedávnej doby a s FC Nitra na domácej tráve iba remizoval 1:1 (0:0).

Hostia mali najvýchodnejšiemu celku Fortunaligy čo vracať. Nedávno na Zemplíne podľahli 0:1 a v prvom polčase boli v útoku aktívnejší. V piatej minúte si streleckú pozíciu vytvoril Jendrišek, ale minul bránku. Nitrania nezmenili skóre ani po závare v šestnástke v dvanástej minúte. Gól nepriniesla ani šanca Kindvatera, keď na bránkovej čiare situáciu zachránil Pino Soler.

Brankár domácich Markovič si v prvom polčase poradil ešte so strelami Fabiša a Jendrišeka. V 29. minúte ho od inkasovaného gólu zachránila spojnica bránky a Jendrišek následne priestor medzi tromi žrďami netrafil.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci. Popovits sa v 47. minúte ocitol pred Šípošom, ale prestrelil bránku. V 81. mali domáci po faule Fabiša výhodu pokutového kopu. Z neho skóre otvoril Tandir - 1:0.

Keď sa zdalo, že sa zopakuje výsledok z predošlého duelu, prišla rana pre domácich. V nadstavenom čase sa do šance dostal obranca Tancík, ktorý využil zmätok v šestnástke domácich a prekonal Markoviča. Michalovce remizovali s Nitrou 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk