06.03.2021 14:30 CET
1 : 0
(0:0)

Nitra podľahla na východe až gólom v závere

Zemplín Michalovce urobil veľmi dôležitý krok k záchrane v najvyššej súťaži, keď FC Nitra zdolal gólom v závere zápasu 1:0 (0:0).

Prvý polčas priniesol na východe Slovenska väčšiu ofenzívnu aktivitu domácich. V 14. minúte Michalovčan Magda strelou spoza šestnástky vyrušil brankára Šípoša, ale gólman hostí sa nenechal zaskočiť. V 22. minúte rovnakého muža medzi žrďami neprekonal v sľubnej šanci ani Sharani. Snaha domácich o úvodný gól mohla priniesť očakávané ovocie gólom "do šatne", ale Trusa v nadstavenom čase prvého polčasu zblízka neprekonal Šípoša. Do kabín schádzali celky za bezgólového stavu.

Brankár Nitry bol pre svoj tím výraznou oporou aj v druhom polčase. Vyznamenal sa najmä v 65. minúte, keď zmaril pokutový kop kapitánovi domácich Žofčákovi. Neúspešného strelca - Žofčáka - neskôr vystriedal Popovits. A práve tento futbalista sa stal v 88. minúte hrdinom domácich. Po prihrávke Adekuoroyeho sa dostal do šestnástky, Fabiš mu nezabránil v zakončení a Popovits prekonal Šípoša. Pre svoj tím zasiahol v hodine dvanástej a viac sa už udiať nestihlo. Zemplín Michalovce porazil trápiacu sa Nitru 1:0 a pripísal si veľmi dôležité body v záchranárskych prácach.

Autor: Dušan Guman / sport.sk