17.10.2020 17:00 CET
2 : 4
(0:1)

DAC zlomil Michalovce v závere stretnutia

MFK Zemplín Michalovce nestačil v desiatom kole na rozmočenom teréne na lídra tabuľky a FC DAC 1904 Dunajská Streda podľahol 2:4 (0:1).

Núdzový stav, vyhlásený v súvislosti s epidémiou koronavírusu, silno poznačil aj slovenský šport. Predstavitelia jeho jednotlivých odvetví si vymohli výnimku, a tak sa v sobotu pod Tatrami hral aj futbal. A aj to len najvyššia súťaž. Najvýchodnejší celok Fortunaligy MFK Zemplín Michalovce mal pred sebou náročnú, no nie nesplniteľnú úlohu. Poradiť si s vedúcim celkom tabuľky najvyššej slovenskej súťaže, Dunajskou Stredou. Dunajskostredčania vytvorili nový slovenský rekord, keď na začiatku súťaže zvíťazili vo všetkých ôsmich zápasoch v rade. V minulom kole však vybuchli v Žiline pomerom 1:4, a tak ukázali, že nie sú nezdolateľní. Na východe republiky čakalo celok z juhoslovenského Žitného ostrova chladné počasie a rozbahnený trávnik. Domáci dvakrát dotiahli náskok hostí, ale na gól kapitána DAC-u Zsolta Kalmára z jedenástky ku koncu zápasu už zareagovať nedokázali.

Zápas sa rozbiehal len pozvoľna. V prvej štvrťhodinke prípadní televízni diváci veľa šancí nevideli. V 15. minúte hosťujúci Divkovič obohral Ivanova a prestrelil brankára Markoviča - 0:1. Dunajská Streda mala potom hru pod kontrolou. V 23. minúte sa za obranu DAC-u dostal Trusa a krížnou strelou z ostrého uhla trafil bočnú sieť. Náskok DAC-u mohol navýšiť Ramirez, ktorý zasiahol žrď bránky domácich. Zemplín bol v druhom dejstve aktívny. V 50. minúte neuspel Tandir. Avšak o päť minút nato Jedlička vyrazil jeho strelu pred Trusu, ktorý dokonale využil zmätok v obrane hostí - 1:1.

Nerozhodný stav však znova vydržal len päť minút. V 55. minúte Neofytidis nevzal loptu Friedeovi, ktorý zblízka dostal hostí na koňa - 1:2. V 61. minúte po centri Žofčáka nebezpečne hlavičkoval Trusa; gólman hostí si poradil. O tri minúty kapituloval, keď Žofčák odcentroval do šestnástky a prekvapenú defenzívu hostí dostal do úlohy štatistov hlavičkujúci Pino Soler - 2:2.

V 69. minúte sa domáci brankár Markovič predviedol efektným zákrokom po priamom kope Kalmára. V 82. minúte nechala obrana Michaloviec veľa priestoru Divkovičovi. Keď sa snažil obísť domáceho gólmana, ten ho fauloval a Kalmár z jedenástky upravil na 2:3. Domáci mali sľubnú šancu v nadstavenom čase pri priamom kope. Z následného protiútoku sa cez Neofytidisa presadil Fábry a stanovil konečný rezultát zápasu. Michalovce podľahli Dunajskej Strede v nepríjemných klimatických podmienkach 2:4.

Autor: Dušan Guman / sport.sk