13.12.2020 15:00 CET
0 : 3
(0:2)

V šlágri suverénna výhra Slovana nad Spartakom

Derby zápas Spartaka Trnava s Šk Slovan Bratislava potvrdil papierové predpoklady. Belasí zvíťazili na Štadióne Antona Malatinského rozdielom triedy 3:0 (2:0).

Belasí boli pred týmto duelom na čele tabuľky najvyššej slovenskej súťaže. Nahrali 38 bodov a pred druhou Dunajskou Stredou mali trojbodový náskok. DAC v sobou iba remizoval v Ružomberku 1:1, a tak sa Bratislavčanom črtala ľahšia cesta na získanie primátu jesenného šampióna. Slovan si v úvodnej desaťminútovke vypracoval tri gólové šance. Proti Strelcovi dvakrát veľmi dobre zasiahol Rusov. Trnavský gólman podržal svoj tím aj po strele Rataa, na ktorú potreboval priam reflexívny zákrok. Hostia však mali jasne viac z hry. Obrana Trnavy bola preťažená. Po ďalšej kolmici sa do šance hnal Ratao, ktorého v poslednej chvíli nedovolene zastavil Mikovič a kopala sa jedenástka. Tú s pokojom premenil Holman - 0:1. Slovan mal ďalšie dve - tri šance na zvýšenie skóre. V sieti však skončila až hlavička Strelca po rohovom kope z 33. minúty - 0:2. V nadstavenom čase prvého dejstva došlo k veľmi nepeknému momentu, a to stretu hláv Abenu a Yaa. Domáceho krídelníka po nebezpečnom zákroku odviezla do nemocnice sanitka. Stopér Slovana, ktorého z trávnika tiež vyniesli na nosidlách, dostal od rozhodcu červenú kartu a Slovan tak dohrával derby o muža v poli menej

Početnú výhodu mohol Spartak využiť hneď v 46. minúte. Mikovičovi v pokutovom území nesadla lopta a netrafil bránu. Hostia sa stiahli do defenzívy a čakali na brejky. Domáci boli ale bezzubí. Vypracovať si vedeli len náznaky šancí. Spartak nedal gól už v šiestom zápase za sebou. V 85. minúte striedajúci Rabiu spoza šestnástky poslal loptu k pravej žrdi - 0:3. Slovan vyhral nad Trnavou v klasickom derby rozdielom triedy. Jesennú časť Fortunaligy uzavrie v stredu 16. decembra domácim súbojom so Žilinou. Futbalisti ŠK majú istotu, že budú zimovať na čele tabuľky najvyššej slovenskej súťaže. Po víťazstve v Trnave majú totiž pred druhou Dunajskou Stredou päťbodový náskok.

Autor: Dušan Guman / sport.sk