29.08.2020 19:00 CET
0 : 2
(0:1)

Trnava natiahla negatívnu sériu, doma podľahla Seredi

Trnavský Spartak vo štvrtom kole slovenskej najvyššej súťaže opäť nebodoval naplno na domácom trávniku. O body prišiel tentoraz s ŠKF iClinic Sereď po výsledku 0:2 (0:1).

Do šance sa hosťujúci celok dostal už v siedmej minúte. Na centrovanú loptu z ľavej strany nedosiahol Bušnja. Krátko nato zakončenie Yaoa zblokovala sereďská obrana. Po štvrťhodine hry musel dvakrát zasahovať brankár Rusov. Najprv to bolo pri strele Ivána. O chvíľu nato zas po koncovke Bušnju. V 30. minúte sa vedenia ujali hostia. Predchádzal tomu zmätok v trnavskej obrane. Úspešným strelcom, ktorý prekonal Rusova, bol Bušnja - 0:1. Červenočierni po góle znervózneli. V dobrej pozícii nezakončil Cabral. Spartak nepretavil do gólu ani ďalšie dva rohové kopy. Polčasový rezultát bol teda 1:0 v prospech hosťujúceho celku.

V druhom polčase mohli ísť hostia do dvojgólového vedenia už v 49. minúte. Avšak Špehar vystrelil vedľa brány. Snahu Trnavy brzdili nepresnosti a spoľahlivosť sereďskej obrany. V 67. minúte zakončujúci Špehar prestrelil. Hostia priniesli pokoj na svoje kopačky v 76. minúte, keď po rýchlej kontre Iván prízemnou strelou k pravej žrdi opäť rozvlnil sieť - 0:2. Trnavčania v poslednej štvrťhodine viackrát pálili vysoko nad bránu. V nadstavenom čase ešte stopér Anthony nastrelil hosťujúce brvno. Spartak Trnava podľahol na domácej tráve Seredi 0:2 a nezvíťazil už trikrát v rade.

Autor: Dušan Guman / sport.sk