11.08.2020 18:00 CET
3 : 1
(1:0)

Parádny vstup Trnavy do sezóny

Výborný vstup do sezóny sa podaril trnavskému Spartaku. Po výhre v Michalovciach (2:0) zvíťazil aj na domácej pôde, keď MFK Ružomberok zdolal 3:1 (1:0).

Pred stretnutím odovzdal riaditeľ Spartaka Milan Cuninka Jánovi Vlaskovi dres s číslom 100, pretože tento zápas bol v trnavských farbách jeho jubilejný. Úvod mali lepší Liptáci. V šiestej minúte však Múdry fauloval prenikajúceho Trnavčana a z nariadenej jedenástky Vlasko dostal domácich do vedenia - 1:0. Hra sa potom vyrovnala a obrany pracovali spoľahlivo. V 15. minúte po prieniku Cabrala dobre zasiahol Macík. O chvíľu na opačnej strane center Gereca pokryl Ruskov. V 20. minúte ružomberský brankár zneškodnil zakončenie Yaa. Vzápätí ružomberskú bránu minula krížna strela Cabrala. V 25. minúte priamy kop Kostadinova kryl na dvakrát domáci kapitán Rusov. Päť minút pred koncom polčasu trnavský gólman vyboxoval priamy kop ružomberského kapitána Masla.

V druhom polčase po centri z ľavej strany prestrelil Kružliak. Na opačnej strane strelu Pačindu skrotil Macík. V 55. minúte Grič premenil centrovanú loptu do päťky na druhý domáci gól - 2:0. V 79. minúte po centri Yaa prudkou strelou zakončil Benovič. V 80. minúte rozhodca nariadil penaltu proti domácemu celku a Maslo s prehľadom znížil na 1:2 z pohľadu svojho tímu. Ružomberčania v závere dvakrát prestriedali. Už v nadstavenom čase zahrávali rohový kop. Do šestnástky sa presunul i brankár Macík, no Trnavčania loptu z pokutového územia odvrátili. Vyšprintoval za ňou Pačinda, prešiel s ňou až do pokutového územia Ružomberka a definitívne rozhodol. Spartak Trnava zdolal na domácom štadióne MFK Ružomberok 3:1 a po dvoch kolách má na konte plný počet bodov - šesť.

Autor: Dušan Guman / sport.sk