19.09.2020 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Spartak obnovil víťaznú fazónu so Zlatými Moravcami

Spartak Trnava zvíťazil v siedmom kole Fortunaligy nad ViOn-om Zlaté Moravce najtesnejším rozdielom gólom z pokutového kopu 1:0 (0:0).

Domáci sa od začiatku tlačili dopredu. Avšak hostia hrali v prvom dejstve vyrovnanú partiu. Trikrát sa ukázala dvojica Pačinda - Chovan. Najskôr brankár Chovan kryl v páde center Pačindu, aby o chvíľu strelu trnavského útočníka vyrazil. A aj do tretice išlo o duel Pačinda - Chovan. V 23. minúte zahrávali hostia priamy kop. Po ňom prišla rýchla kontra domácich, no bez gólového zakončenia. Po polhodine hry domáci Vlasko z priameho kopu prestrelil bránku. V poslednej minúte prvého polčasu znova ukázal svoje umenie brankár Chovan, ktorý zneškodnil strelu domácich spoza 16-ky.

Druhý polčas začal veľkou šancou ViOn-u, ktorú mal Kovaľ. Ten preloboval brankára Rusova, a loptu smerujúcu do trnavskej brány vykopol Anthony. Domáci zareagovali priamym kopom Vlaska, ktorý vyústil do rohového kopu. O všetkom sa rozhodlo v 62. minúte. Vtedy Menich fauloval vo vlastnej 16-ke a nariadenú penaltu bezpečne premenil Pačinda - 1:0. O desať minút prestrelil bránu ViOn-u Yusuf, keď mu nabíjal Cabral. Veľkú šancu mali hostia ešte aj v 76. minúte. Po rohovom kope hlavičkoval Balaj do rúk Rusova. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času vnikol s loptou do šestnástky Cabral, ale trafil len brankára Chovana. Spartak Trnava zdolal FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 a po čase si opäť pripísal si cenné tri body.

Autor: Dušan Guman / sport.sk