21.03.2021 16:00 CET
3 : 2
(0:1)

Drámu v Trnave proti DAC-u rozhodol úplný záver

V poslednom zápase druhého kola nadstavbovej časti Fortunaligy v skupine o titul uspela Trnava gólom v samom závere a DAC Dunajská Streda zdolala v malom Ríme 3:2 (0:1).

V úvode zaujímavého duelu bol aktívnejší hosťujúci celok. V deviatej minúte mal práve on prvú veľkú šancu. Po Divkovičovom centri sa lopta od Davisa dostala ku Kružliakovi, ktorého strelu zblízka vyrazil Kamenár. Podľa rozhodcov tak urobil ešte predtým, než lopta prešla plným objemom za čiaru. Ďalšiu veľkú príležitosť mal na kopačke Kalmár. Dobrou kolmicou do šestnástky ho našiel Christie-Davies. Maďarský legionár takisto stroskotal na Kamenárovi. Trnavského brankára neprekvapila ani hlavička po následnom rohu. Trnavčania sa viac dostávali do hry po 25. minúte, avšak Jedlička sa s ich pokusmi veľmi nenatrápil. V 39. minúte mohol Spartak otvoriť skóre: Bamidele zachytil zlú rozohrávku Kružliaka, lenže Kolesár vo finálnej fáze pokazil kľúčovú nahrávku. V závere prvého dejstva sa po Cabralovom úniku dostal v šestnástke k strele Ristovski, ktorého opäť eliminoval Jedlička. V poslednej minúte prvého dejstva Davis prihral na hranicu pokutového územia Ramirezovi. Venezuelčan telom odstavil brániaceho Tummu a pohotovo umiestnil loptu k tyči - 0:1.

"Andeli" na gól súpera zareagovali krátko po zmene strán. Kolesár z ľavej strany odcentroval na päťku. Na prvej žrdi vyhral hlavičkový súboj jeden z najnižších hráčov na ihrisku Cabral a vyrovnal na 1:1. Kamenára prinútil k zákroku Ramirez. Trnavský gólman zasahoval aj po tečovanom priamom kope Davisa. Domáci bránili v bloku na svojej polovici a vyrážali do rýchlych kontier. Po jednej Cabral ponúkol príležitosť Bamidelemu. Jeho ranu Jedlička vyrazil a dobiehajúci Ristovski v páde zblízka prekopol bránku. Trnavčanom vyšiel ukážkový brejk v 66. minúte. Akciu potiahol po pravom krídle Cabral, ktorý nabil naľavo nabiehajúcemu Bamidelemu. Nigérijčan nekompromisne napálil pod brvno k bližšej tyči - 2:1. Aj tretí protiútok v krátkom slede šiel cez Cabrala. Po jeho prihrávke na šestnástku namieril nepresne Savvidis. Z priameho kopu pekne strieľal Kalmár, Kamenár mu však nedoprial gólovú radosť. Striedajúcemu Taiwovi potom zakončenie v dobrej príležitosti zblokoval Mikovič. Žlto-modrí sa dočkali vyrovnania v 85. minúte. Ramirezovu tečovanú strelu dorazil stehnom do odkrytej bránky z päťky Taiwo - 2:2. Až prišiel záver. Po sérii rohových kopov sa hosťujúcim hráčom nepodarilo odvrátiť loptu. A dostala sa ku Cabralovi, ktorého jedovku zblokoval Kružliak. Ristovski však pohotovo trafil do siete a zariadil trnavské víťazstvo 3:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk