16.12.2020 18:15 CET
3 : 2
(0:1)

Slovan so Žilinou ponúkli na góly bohatú drámu

Posledný zápas roka 2020 v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži odohrali ŠK Slovan Bratislava a MŠK Žilina. Belasí zdolali "Šošonov" 3:2 (0:1).

Program 18. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže a vôbec program jesennej časti aktuálneho ročníka vyvrcholil šlágrom medzi prvým a tretím celkom tabuľky. ŠK Slovan Bratislava hostil od 18:15 na Tehelnom poli celok zo Žiliny. Hostia avizovali, že sa pokúsia o plný bodový zápis a dlho im to aj vychádzalo. Napokon sa však prekvapenie nekonalo. Belasí otočili a hoci žltozelení ešte raz vyrovnali, rozhodujúci úder Bratislavčanov prišiel v nadstavenom čase duelu.

Pred zápasom vedenie domáceho klubu poďakovalo čiarovému rozhodcovi Michalovi Tomčíkovi, pre ktorého to bol posledný zápas v jeho kariére. Prvú šancu mal Daniel. Obrana hostí jeho pokus zblokovala. Slovan mal od začiatku loptu častejšie na kopačkách. Kombinoval po krídlach a stredom, avšak ďalšiu príležitosť na zmenu skóre mal až v 16. minúte. Vtedy strelu Rataa odvrátil na roh Petráš.

Žilinčania nádejne zahrali v 32. minúte: Paur zhruba z 18-tich metrov tesne minul bránu Greifa po strele z priameho kopu. O šesť minút neskôr hostia išli do vedenia. Po centri Ďuriša poslal loptu parádnym volejom za chrbát Greifa Bernát - 0:1. V posledných sekundách prvého polčasu rozohral Slovan priamy kop s nacvičeným signálom, ktorý však vyrovnanie nepriniesol. Hostia schádzali do kabín za jednogólového vedenia.

Po prestávke sa domáci dočkali v 48. minúte a opäť išlo o veľmi pekný futbalový moment. Nonov center si na prsia spracoval Daniel a následne zakončil do ľavej hornej časti Petrášovej brány - 1:1. Po góle belasých mala ďalšiu príležitosť Žilina; Paurova delovka o kúsok minula brvno.

Obe mužstvá pokračovali v otvorenom futbale. Do vedenia mohol ísť Slovan, no Petráš vychytal koncovku Rataa i následnú dorážku De Marca. Neujala sa ani nebezpečná strela Daniela o pár sekúnd neskôr. Krídelník Slovana však v 65. minúte poslal Slovan do vedenia, keď loptu zblízka poslal za Petráša - 2:1. Bol to už druhý Danielov gól v zápase.

Greif potom veľmi dobrým zákrokom zmaril vyrovnanie Kiwiorovi. Gól nepadol ani po rýchlom brejku Čavriča. Domáci útočník trafil pravú žrď. V 85. minúte najskôr vyrovnal na 2:2 Fazlagič.

Posledný presný zásah hektického duelu zaznamenal Ratao. Vo štvrtej minúte nadstaveného času rozvlnil sieť a rozhodol o triumfe Slovana nad Žilinou v pomere 3:2. ŠK Slovan Bratislava prezimuje na čele tabuľky s päťbodovým náskokom pred druhou Dunajskou Stredou. Žilina strávi zimnú prestávku na výbornej tretej priečke.

Autor: Dušan Guman / sport.sk